Jedynym warunkiem, aby w pełni korzystać z jego usług będzie posiadanie Internetu. Potencjalny klient nie będzie musiał chodzić do oddziałów, wystarczy, że się zaloguje i dokona wszystkich formalności przez Internet.

- Chcemy podkreślić, że Internet rozwija się również bardzo szybko na obszarach wiejskich. Mamy nadzieję, że to właśnie tam, gdzie nie ma tylu oddziałów banku, będziemy znajdować wielu klientów. Nie liczymy tylko na klientów z dużych miast - informuje Piotr Grzybczak.

Jako jedyny bank na polskim rynku BGŻOptima umożliwia zawarcie umowy przez SMS. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie www.bgzoptima.pl klient podpisuje umowę poprzez SMS. Wcześniej żaden bank w Polsce nie oferował takiej możliwości.

BGŻOptima jest bankiem, w którym nie ma żadnych ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego. Wszystkie takie transakcje realizowane są za darmo.

Bank BGŻOptima jest częścią Banku BGŻ, jednak jego oferta nie będzie dostępna w oddziałach tego banku, a wyłącznie w Internecie. – Bank BGŻ jako instytucja uniwersalna posiada oddziały w całej Polsce, oferuje bankowość elektroniczną, telefoniczną, a także dostęp do pieniędzy przy pomocy kart płatniczych. BGŻOptima to bank internetowy, skierowany do klientów, którzy chcą i lubią załatwiać swoje sprawy finansowe w sieci– wyjaśnia Wojciech Sass, wiceprezes zarządu Banku BGŻ, odpowiedzialny za bankowość detaliczną i kanały dystrybucji. – To co przede wszystkim wyróżnia BGŻOptima wśród banków internetowych, to specjalizacja oszczędnościowa. Jesteśmy przekonani, że ten model, sprawdzony w wielu krajach przez RaboDirect na świecie, spodoba się również Polakom.

- Przez najbliższe dwa lata chcemy pozyskać 100 tys. klientów. Łączna sumą jaką chcemy obracać po tym okresie to 2,5 mld zł - mówi Piotr Grzybczak, dyrektor zarządzający BGŻOptima, dpowiedzialny za start i rozwój banku, elastyczność to bardzo istotna dla klientów cecha.

 Lokata z dzienną kapitalizacją odsetek dająca zysk odpowiadający 8 proc. w skali roku na lokacie standardowej, konto oszczędnościowe oprocentowane na 4,6 proc. w skali roku, szeroka oferta depozytów od 1 do 24 miesięcy, przy oprocentowaniu do 5,3 proc. w skali roku, czytelna oferta funduszy inwestycyjnych – to atuty, z którymi BGŻOptima rozpoczyna działalność.

Na stronie www.bgzoptima.pl, oprócz możliwości założenia konta i zarządzania oszczędnościami, klienci mogą się zapoznać z licznymi wskazówkami i poradami dotyczącymi oszczędzania. Dzielić się nimi będą pracownicy banku i zaproszeni eksperci. Bank udostępnia też wygodne narzędzia wspierające planowanie wydatków i zachęcające do oszczędności na co dzień.

Start banku BGŻOptima wspiera kampania reklamowa w najważniejszych polskich mediach i Internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!