Ubezpieczenie obejmuje takie zdarzenia jak: pożar, przewrócenie się maszyny, zderzenie się z inną, a także szereg innych zdarzeń, które nie są wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

- Rolnik otrzymuje od nas maszynę zastępczą na okres 7 dni. Nowością jest również to, że rolnicy mają możliwość zawarcia umów ubezpieczenia nie na rok a na 2 lub 3 lata - mówi Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Ubezpieczenia i dodaje -  ubezpieczenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy zarówno nowych jak i używanych maszyn.

Jak przyznaje Concordia, rolnicy najczęściej ubezpieczają kombajny zbożowe, ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe, prasy i sieczkarnie. Jednak jak zgodnie przyznają nasi rozmówcy, których poprosiliśmy o ocenę tej oferty, do rolników nie przemawia tylko zakres ubezpieczenia czy elastyczność. Ważna jest..."cena, proszę pana, to jest najważniejsze”- mówi Paweł Kaska z Tłuszcza.

O podanie średniego kosztu ubezpieczenia poprosiliśmy przedstawiciela Concordii: - Dla przykładu ubezpieczenie kombajnu zbożowego o wartości 200 tys. zł na okres roku, to koszt od 1000 zł – w zależności od wariantu ubezpieczenia, stosowanych udziałów własnych, ochrony w szybach a także sposobu użytkowania - przyznaje nasz rozmówca.

Postanowiliśmy spytać potencjalnych klientów Concordii, jak oceniają ofertę. - Dla mnie jest to bardzo ciekawa opcja. Biorąc pod uwagę koszty naprawy i ewentualnego wypożyczenia sprzętu w czasie żniw, tysiąc złotych to wcale nie jest wygórowana cena - przyznał pan Kamil Cepek z Nowogardu w województwie zachodniopomorskim.

- Proszę pana, w przypadku takich umów diabeł zawsze tkwi w szczegółach - tak swoją wypowiedź zaczyna pan Paweł Kaska z Tłuszcza - ważne jest to czy w przypadku usterki ubezpieczyciel zwróci mi koszty serwisu, czy przez swoich rzeczoznawców ją zaniży, bo i tak niejednokrotnie się zdarza - kończy przezorny rolnik. Co na to dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych? - Wyceny szkód dokonują wykwalifikowani rzeczoznawcy, bazując na przewidywanych kosztach naprawy lub na podstawie kosztów, które ustalane są z zakładem naprawczym. Znając dobrze specyfikę rolnictwa, już dwa lata temu podpisaliśmy umowy z punktami serwisowymi, aby umożliwić rolnikom szybką, pewną i sprawną naprawę uszkodzonych maszyn. Obecnie takie umowy mamy już zawarte z ponad 200 punktami serwisowymi w całej Polsce .

Ubezpieczenie w Pakiecie Concordia Agro Ekspert dostępne było już wcześniej. Zmodyfikowana oferta  na rynku pojawiła się we wrześniu ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!