PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Klęski nas nie interesują

Od 1 lipca weszły w życie obowiązkowe ubezpieczenia klęskowe. Połowę upraw, na które rolnik dostaje dopłaty, musi ubezpieczyć w jednym z czterech Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dlaczego nie ma w nim tak znanych zakładów, jak Commercial Union czy Allianz?Wśród czterech zakładów, w których rolnik może się ubezpieczyć znalazły się Obecnie warunki przyjęły: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz, MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń.

Rolnicy muszą mieć polisy na 50 proc. upraw rolnych, na które otrzymują dopłaty bezpośrednie. Są to zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, drzewa i krzewy owocowe, truskawki, ziemniaki, buraki cukrowe i rośliny strączkowe.

Oferty "klęskowej" nie maja jednak Commercial Union i mający szereg ubezpieczeń rolniczych Allianz Polska. Zapytaliśmy ich dlaczego?

- Obsługa i serwis ubezpieczeń rolniczych od klęsk naturalnych wymaga dostępnej lokalnie sieci profesjonalnych ekspertów ubezpieczeniowych i szkodowych - z dziedziny uprawy roślin jak również lekarzy weterynarii i zootechników - o wysokim poziomie etyki zawodowej. Ewentualne uruchomienie projektu ubezpieczeń rolniczych byłoby wieloletnią inwestycją - konkurencyjną do właśnie realizowanego priorytetowego projektu Allianz Bank. Obecnie w Allianz stawiamy na Bank a ubezpieczenia rolnicze odkładamy na później - tłumaczy Marek Baran PR Manager z Grupy Allianz Polska.

Natomiast Commercial Union odcina się wogóle od ubezpieczeń stricte rolniczych. - Commercial Union Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych nie specjalizuje się w ubezpieczeniach rolniczych i nie posiada w swojej ofercie takich ubepieczeń. Oferujemy wybrane produkty ubezpieczeniowe przeznaczone dla włascicieli średnich i małych firm. W ofercie CU rolnicy mogą znaleźć jednakże korzystne ubezpieczenia na życie a także ubezpieczenia mieszkań. Oferujemy również szereg produktów umożliwiających korzystne lokaty oszczędności i pomnażania zgromadzonego kapitał - mówi Grzegorz Mathea z CU Polska.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.197.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!