PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kredyt inwestycyjny dla rolników

Kredyt inwestycyjny dla rolników

Autor: Dostarczono przez firmę Credit Agricole Bank Polska S.A.

Dodano: 28-04-2016 08:21

Jaką formę finansowania należy wybrać? Takie pytanie niejednokrotnie zadaje sobie rolnik, gdy chce poszerzyć zakres swojej działalności, unowocześnić park maszynowy czy planuje inne inwestycje i musi zapewnić sobie źródło finansowania.Jeżeli nie udało się uzyskać środków z dotacji unijnych, należy szukać innych rozwiązań. Kredyt inwestycyjny to pewne rozwiązanie dające możliwość sfinansowania kilku inwestycji w gospodarstwie za pomocą jednego kredytu. Nie każdy jednak liczący się na rynku bank ma ofertę kredytową skierowaną do klientów sektora rolnego.

Bank Credit Agricole oferuje kredyty inwestycyjne przeznaczone specjalnie dla rolników. Za pomocą kredytów inwestycyjnych można sfinansować m.in.: zakup nowych lub używanych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie, zakup gruntów rolnych, jak również budowę i modernizację budynków gospodarskich. Okres spłaty zostaje dostosowany do specyfiki inwestycji, a sposób spłaty jest ustalany indywidualnie i dostosowany do możliwości finansowych gospodarstwa. Przy zakupie nowych maszyn kredyt może być udzielony nawet na 9 lat bez konieczności angażowania znacznych środków finansowych. W przypadku zakupu gruntów rolnych i budowy nieruchomość można uzyskać kredyt nawet na 30 lat, podczas których jest możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych.

Na rynku panuje opinia, że banki wymagają sporej ilości dokumentów - nic bardziej mylnego. Ubiegając się o kredyt inwestycyjny w Credit Agricole, skorzystasz z prostych procedur i zaoszczędzisz czas. Mobilni Doradcy Agro przyjeżdżają do klientów, zatem wszystkie czynności związane z kredytem możesz załatwić w swoim gospodarstwie, a decyzję o możliwości finansowania maszyn rolniczych otrzymasz już podczas pierwszego spotkania. Nie wymagamy dodatkowego zabezpieczenia - zabezpieczeniem jest realizowana inwestycja. Bardzo ważne jest to, że nabyte maszyny lub budynki są własnością kredytobiorcy, nawet gdy jedną z form zabezpieczenia jest zastaw rejestrowy lub hipoteka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • romek 2016-05-09 18:36:30
    "W przypadku zakupu gruntów rolnych" - jakich gruntow, przeciez "dobra zmiana" wstrzymala wszystkie transakcje. Prosze znalezc choc jednego notariusza w Polsce ktory zgodzi sie przeprowadzic zakup gruntow? I pomyslec ze na tych oszolomow glosowala glownie wies. Na swoje nieszczescie niestety.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!