Kontrakt na system Work-Flow i modernizację systemów przetwarzania wart jest ok. 14 mln euro i jest najważniejszym z przedsięwzięć realizowanych w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich finansowanego z pożyczki Banku Światowego. (...)Na złożenie ofert zainteresowane firmy mają 42 dni. KRUS chce, by kontrakt był zrealizowany w ciągu 13 miesięcy.

- Nie tworzymy zupełnie nowego systemu, tylko chcemy różne systemy i bazy danych, jakie mamy w KRUS, powiązać w jeden spójny system informatyczny. Nie jest to więc rewolucja, lecz ewolucja - tłumaczy Mariusz Ulicki, dyrektor biura informatyki i telekomunikacji odpowiedzialny za  obszar tT w KRUS. - Oszacowaliśmy, że tylko dzięki stworzeniu jednej wspólnej dla kasy bazy danych osób ubezpieczonych i automatycznej obsłudze wpłat składek zaoszczędzimy ok. 5 mln zl rocznie.

Za kilka lat każdy klient KRUS będzie się posługiwał indywidualnym kontem, przez które będzie mógł być obsługiwany. Program zakłada(...)mechanizmy systemowej współpracy z innymi urzędami (ZUS, ARiMR, NFZ, PFRON).
 

Źródło: Rzeczospolita

Podobał się artykuł? Podziel się!