Jest to idealne rozwiązanie wspierające finansowanie bieżących potrzeb charakteryzujących się powtarzalnymi cyklami produkcyjnymi, które wynikają z prowadzonej działalności rolniczej. Jest to korzystne rozwiązanie dla tych gospodarstw rolnych, które mogą liczyć na regularne wpływy od kontrahentów ale dopiero po zakończeniu cyklu produkcyjnego i chcieliby własne zobowiązania odroczyć w czasie.

Kredyt rewolwingowy jest kredytem obrotowym, odnawialnym, co oznacza, że przyznany limit kredytowy może być wykorzystany wielokrotnie. Spłata kredytu umożliwia ponowne skorzystanie ze środków. Rozwiązanie to pomaga zaspokoić podstawowe potrzeby finansowania krótkoterminowego gospodarstwa rolnego -  udzielany jest  maksymalnie na 24 miesiące.

Najbardziej specyficzną cechą kredytu jest możliwość ponownego korzystania i spłacania w terminie określonym w umowie. Z punktu widzenia wykorzystania środków, kredyt działa podobnie do oferowanego przez nas Kredytu obrotowego Agro w rachunku bieżącym, jednak w odróżnieniu od niego  jest przeznaczony na konkretny cel związany z produkcją w cyklach i niezależny od rachunku bieżącego.

Kredyt rewolwingowy jest pomyślany tak, żeby mogli z niego skorzystać Dostawcy Partnerów Banku, dlatego nie może o niego wnioskować każdy. Środki uzyskane z kredytu można przeznaczyć na zakup towarów, surowców, materiałów i usług oraz realizację kontraktów. Maksymalna kwota kredytu uzależniona jest od zdolności kredytowej gospodarstwa rolnego. Odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty kredytu w okresach miesięcznych lub kwartalnych, a w przypadku krótkich cykli jednorazowo wraz z kapitałem na koniec cyklu produkcyjnego. Kredyt wykorzystywany jest na podstawie odrębnych poleceń wypłaty kredytu składanych przez rolnika.

Oferując produkty i usługi finansowe przygotowane specjalnie z myślą o przedstawicielach tak ważnego działu gospodarki, jakim jest rolnictwo, mobilni Doradcy Agro dojeżdżają do klienta i służą pomocą w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem kredytu.

Małgorzata Bugiera, Credit Agricole Bank Polska

 

Podobał się artykuł? Podziel się!