PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowości John Deere 2017 dla hodowców

Nowości John Deere 2017 dla hodowców

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Credit Agricole Bank Polska S.A.

Dodano: 27-02-2017 08:50

Tagi:

Rok 2017 w John Deere to wyjątkowa oferta dostosowana do potrzeb gospodarstw rodzinnych ze szczególnym uwzględnieniem nowości, takich, jak ciągniki serii 5R oraz prasy zwijające serii F441M jako maszyny dedykowane specjalnie dla hodowców. Dzięki unikalnej ofercie finansowania fabrycznego John Deere Financial we współpracy z Grupą Crédit Agricole zakup tych maszyn jeszcze nigdy nie był tak łatwy, bo od początku lutego tego roku wszystkie modele ciągników serii 5 i serii 6 oraz pras zwijających i opryskiwaczy zaczepianych marki John Deere są objęte wyjątkową promocją „5 lat 0%”.Ciągniki stworzone dla hodowców

Dzięki optymalizacji rozstawu osi, który wynosi 2,25m, nowa rodzina ciągników John Deere 5R łączy jednoczęściową konstrukcję ramy z nisko położonym środkiem ciężkości. Taka konstrukcja ułatwia bardzo szybki montaż ładowacza czołowego z zachowaniem optymalnej zwrotności przy promieniu skrętu wynoszącym zaledwie 3,75m, nawet z ładowaczem.

Nowe modele: 5090R(moc 90 KM), 5100R(100 KM), 5115R(115 KM) i 5125R(125 KM) są wyposażone w wysokosprawne silniki John Deere PWX o pojemności skokowej 4,5 litra, zgodne z normami Stage IIIB/IT4. Te czterocylindrowe silniki zasilane tylko olejem napędowym dysponują dodatkową mocą o wartości 10 KM przydatną do zastosowań transportowych, którą generuje system zarządzania mocą podczas transportu (TPM).

Hodowców powinna zainteresować szczególnie jedna z trzech przekładni, które nabywcy mogą wybrać w modelach rodziny 5R. Command8 o układzie przełożeń 32/16 z ośmioma biegami przełączanymi pod obciążeniem i trybem ECO, który umożliwia rozwinięcie prędkości maksymalnej 40 km/h, przy prędkości roboczej silnika wynoszącej zaledwie 1750 obr./min.

Wszystkie przekładnie posiadają w pełni automatyczne sprzęgło, mechanizm indywidualnego uruchamiania biegów, układ indywidualnego ustawiania prędkości i elektryczną blokadę hamulca postojowego. Natomiast przekładnia CommandQuad8 klasy Premium o układzie biegów przód-tył 32/16 posiada też standardowo funkcję automatycznej zmiany biegów. Jest ona również dostępna opcjonalnie w przekładni CommandQuad o układzie biegów przód-tył 16/16.

Otwarty układ hydrauliczny, wyposażony w standardową pompę o wydajności 96 l/min, jest również dostępny w wersji z pompą o wydajności 117 l/min, wyposażonej w układ kompensacji ciśnienia i natężenia przepływu (PFC). W celu zwiększenia komfortu pracy operatora, zwłaszcza w trudnym terenie, nowe ciągniki serii 5R John Deere wyposażono w zawieszenie przedniej osi o niezależnych ramionach i bezstopniowy układ regulacji w zakresie +/- 45 mm, który w razie potrzeby umożliwia całkowite wyłączenie ww. systemu.

Najnowsza wersja konstrukcyjna kabiny ciągników serii 5R posiada regulowaną kolumnę kierowniczą, wyświetlacz PDU+ montowany na słupku narożnym, panoramiczną przednią szybę i ergonomiczny panel sterowania. Do sterowania ładowaczem czołowym John Deere oferuje opcjonalne joysticki mechaniczne oraz nowe joysticki elektroniczne, w obu przypadkach połączone z fotelem ciągnika.

Ponadto nowy ładowacz czołowy 543R jest montowany na ciągniku automatycznie za pomocą systemu „click & go” oraz przez zatrzaskowy mechanizm do mocowania narzędzi. Inne jego atuty to udźwig większy o 10 proc., większa siła odrywania i większy kąt odchylenia. Ładowacze 543R i 603R można wyposażać w zależności od wykonywanych zadań w różne mechanizmy poziomowania.

Nowa generacja pras zwijających

John Deere przedstawi również nową generację stałokomorowych pras zwijających na rok 2017. Model F441M będzie dostępny zarówno w wersji przeznaczonej typowo do zbioru kiszonki Silage Special, jak i w uniwersalnej wersji Multicrop, razem z modelami klasy Premium F441R i C441R z myślą o usługodawcach i większych gospodarstwach. Wszystkie modele serii F441 posiadają szerszą komorę prasowania od 1,17m. do 1,21 m., która automatycznie oznacza większą masę bel.

Nowy John Deere F441M to bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla rolników potrzebujących uniwersalnej prasy, łączące wydajność i wytrzymałość. Zaprojektowany do pracy ze wszystkimi rodzajami plonów – od mokrych do bardzo suchych – model Multicrop oferuje nowy system wiązania siatką. Dodatkowo modele Premium F441R i C441R będą teraz posiadać 18-stą rolkę.

W modelach R można wybrać podbieracz o szerokości 2m lub opcjonalny podbieracz 2,2m, który będzie podawał materiał do wysokowydajnego rotora MaxiCut HC z 13 lub 25 nożami. Z kolei w modelu M oprócz standardowego podbieracza o szerokości 2 m oferowany jest teraz również podbieracz 2,2m. oraz rotory RotoFlow HC lub MaxiCut HC z 13 nożami.

Przy przeprojektowywaniu pras serii F441 inżynierowie John Deere skupili się na zwiększeniu uniwersalności i wytrzymałości. W efekcie podbieracze zostały wzbogacone o odporne na zużycie stalowe płyty Hardox, mocniejsze łańcuchy napędu rolek na wejściu, rolki wykonane z jeszcze lepszego materiału, większe łożyska i jeszcze dokładniejsze uszczelnienie.  Efekt? Prasy zbierają 95 proc. plonów, osiągając najwyższe możliwe wyniki wydajności.

- - -

John Deere Financial jest programem finansowym, w ramach którego Crédit Agricole Bank Polska S.A., Europejski Fundusz Leasingowy S.A. i Carefleet S.A., będące członkami Grupy Crédit Agricole, oferują w Polsce różne produkty finansowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!