ARiMR poinformowała ostatnio o uruchomieniu od 5 listopada dodatkowych 4 mln złotych na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału.

Ponieważ rolnicy wciąż alarmują, że nie są dostępne kredyty inwestycyjne z dopłatą do oprocentowania, zapytaliśmy, czy ARiMR zabiega o dodatkowe środki również na te kredyty. Dziś ARiMR poinformowała, że w sprawie uruchomienia na rok 2012 dodatkowej akcji kredytowej na realizację inwestycji w rolnictwie, Agencja wystąpiła do MRiRW z prośbą o rozważenie takiej możliwości ale nie otrzymała jeszcze stanowiska MRiRW.

Pytaliśmy też, jakie znaczenia ma dla rolników uruchomienie dostępności dodatkowych środków na platformie internetowej "Obsługa limitów on-line". W ten sposób banki współpracujące z Agencją będą mogły szybciej uruchomić dla rolników akcję kredytową i sprawniej ją prowadzić – zapowiadała agencja, uruchamiając 4 mln na kredyty z częściową spłatą kapitału. Jak się okazuje, jednak nie należy się spodziewać w tej materii zmian – nic nowego się bowiem nie wydarzyło. Agencja wyjaśnia: uruchomienie na platformie internetowej od dnia 22 listopada br. środków na kredyty z częściową spłatą kapitału nie wprowadza żadnych zmian dla rolników. Środki na ten cel uruchamiane są na platformie internetowej od 2010 roku. Rezerwacji limitów dokonują centrale banków, będące stronami porozumienia z Agencją.

Podobał się artykuł? Podziel się!