PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Oszczędzają na polisach rolniczych

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 08-11-2012 09:42

Tagi:

Dopiero w lipcu wejdą w życie nowe przepisy o ubezpieczeniach dla rolników. Przez to zapłacą więcej - ujawnia "Puls Biznesu".Reforma systemu obowiązkowych ubezpieczeń dla rolników z dopłatami z budżetu państwa miała wejść w życie od początku 2013 r., ale jak dowiedział się "Puls Biznesu", dojdzie do tego siedem miesięcy później. Taką decyzję podjęły resorty rolnictwa i finansów

Zmiany w polisach rolniczych kosztowałyby budżet 120 mln zł. Ten pieniądze miały trafić do ubezpieczycieli w formie koreasekuracji. Państwo refundowałoby część odszkodowań, które towarzystwa wypłaciłyby poszkodowanym rolnikom. W ten sposób rząd przychylił się do próśb branży o uzdrowienie całego systemu.

Choć system obowiązkowej ochrony ubezpieczeniowej upraw jest obowiązkowy, to korzysta z niego niski odsetek rolników. Kupują oni polisy, przy których mają dużą pewność otrzymania odszkodowania. To powoduje, że z roku na rok rosną straty ubezpieczycieli.

- Zwlekanie ze zmianami systemu ubezpieczeń spowoduje dalsze ograniczanie ochrony ubezpieczeniowej i będzie miało wpływ na poziom cen - mówi Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.229.168.78
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!