PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Porozumienie KRUS i Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego

Porozumienie KRUS i Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego Przedmiotem umowy jest współdziałanie w ramach kompleksowego systemu opieki i rehabilitacji nad osobami starszymi z obszarów wiejskich, objętych ubezpieczeniem społecznym rolników (Fot.pixabay.com)

Autor: farmer.pl

Dodano: 12-10-2017 10:32

Tagi:

Prezes KRUS i prezes Stowarzyszenia Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie realizacji projektu „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”.Według KRUS, przedmiotem umowy jest współdziałanie w ramach kompleksowego systemu opieki i rehabilitacji nad osobami starszymi z obszarów wiejskich, objętych ubezpieczeniem społecznym rolników.

Projekt Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik zakłada m.in.:

·         kompleksową opiekę z elementami rehabilitacji w trybie dziennym, 

·         kompleksową rehabilitację w trybie stacjonarnym, 

·         krótkoterminowy pobyt z noclegiem dla osób starszych połączony z rehabilitacją – w ramach wsparcia opiekunów osób starszych, np. w okresie nasilonych prac w gospodarstwie rolnym.

Celem podejmowanych przez KRUS działań jest zwiększenie aktywności osób starszych w środowisku wiejskim, zmniejszenie obciążeń dla członków rodziny, związanych z opieką i pielęgnacją osoby niesamodzielnej, zmniejszenie liczby osób niesamodzielnych w gospodarstwach rolnych. Projekt realizowany będzie do 2020 r., w oparciu o bazę lokalowo-rehabilitacyjną KRUS oraz inne placówki opiekuńczo-lecznicze. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.82.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!