PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Preferencyjne kredyty dla poszkodowanych przymrozkami

Minister Sawicki przesłał wczoraj do wojewody kujawsko-pomorskiego pismo dotyczące majowych przymrozków. Zostało ono przedstawione podczas rozmów protestujących rolników z panią wojewodą. Minister zaprezentował w piśmie warunki kredytów preferencyjnych, które będą mogli zaciągać poszkodowani rolnicy z województwa.- Kredyty będą oprocentowane na poziomie 0,01 proc. w momencie kiedy rolnik ubezpieczył min. 50 proc. swoich upraw. Dla tych, którzy ubezpieczyli mniej niż 50 proc. upraw, kredyt będzie miał wyższą stopę procentową - na poziomie 3,5 proc. - mówi Józef Nowak, przedstawiciel protestujących rolników.

Ponadto w piśmie od ministra do pani wojewody skierowano prośbę o powołanie komisji, która będzie badać skutki oraz rozmiar majowych przymrozków. 

W rozmowach z wojewodą wzięło udział 50 rolników. Rozmowy zaczęły się o godz. 16.30, a skończyły o 1.00 w nocy. Wojewoda zapewniła również rolników, że siódmego czerwca odbędzie się spotkanie z ministrem Sawickim, na którym rolnicy będą mogli w bardziej dokładny sposób przeanalizować treść skierowanego do niej pisma.

Protesty w Bydgoszczy przebiegały w sposób spokojny. Rolnicy domagali się spełnienia obietnic danych przez ministra Sawickiego. Chodzi przede wszystkim o podjęcie działań dotyczących polepszenia się warunków na wsi i o sprawę Jantura.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Tomasz M. 2011-07-08 11:18:57
    Jak powszechnie wiadomo, plony ubezpieczają najbardziej zamożni rolnicy i ci właśnie dostają zawsze najwięcej, bo niedosyć że odszkodowanie z ubezpieczenia to jeszcze kredyt na tak niski procent, że ubogi może tylko pomażyć .Bogaci górą Panie Sawicki-coś jest nie tak w tej naszej gospodarce, czy nie powinno być na odwrót.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!