Rolnicy obawiają się postępowania przed sądami. Powodem jest obawa o wysokie koszty sądowe, zawiłość zapisów prawa i długo trwające procesy.

- Z ubezpieczenia skorzystać mogą rolnicy indywidualni, ale także firmy z sektora agro. Warunkiem jest prowadzenie działalności rolniczej. Ochronę można również rozszerzyć o sferę komunikacji czy życie prywatne rolnika – mówi J. Namerła.  - Zakres ochrony ubezpieczeniowej oferowanej w OP Agro obejmuje również spory dotyczące wynajmu pokoi i sprzedaży turystom posiłków domowych w ramach agroturystyki, czy też spory z ARiMR dotyczące dopłat bezpośrednich z budżetu państwa – dodaje J. Namerła.

Pojawienie się na polskim rynku OP pozwala łatwiej i taniej dochodzić swoich praw, a co więcej - zrobić to z pomocą profesjonalisty. Concordia Ubezpieczenia, mając podpisaną umowę z Naczelną Radą Adwokacką, daje możliwość dotarcia do adwokatów w całym kraju.

Cena OP Agro jest uzależniona od powierzchni gospodarstwa rolnego oraz od sumy ubezpieczenia. Składki zaczynają się od 190 zł rocznie za gospodarstwo do 10 ha powierzchni i są zależne od wielkości gospodarstwa. 

Koszt ubezpieczenia nie jest więc wysoki, a pozwala w niespodziewanej sytuacji uchronić się od wysokich wydatków.

Podobał się artykuł? Podziel się!