PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

SGB wypłaci kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

SGB wypłaci kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych Jak informuje ARiMR, kredyty przeznaczone są na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych rolników

SGB Bank SA uruchomi linię kredytów preferencyjnych ZC. Kredyty w wysokości do 5 mln zł pomogą producentom mleka, świń, owoców i warzyw w spłacie zobowiązań cywilnoprawnych.Nowa linia kredytowa ZC powstała dzięki aneksowi do umowy, który Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała z SGB Bank S.A. Jak informuje ARiMR, kredyty przeznaczone są na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych rolników. Nie dotyczą jednak wszystkich zobowiązań, a tylko tych, które powstały w związku z produkcją mleka, świń lub owoców i warzyw. O kredyt mogą ubiegać się rolnicy, których przychody nie wystarczą na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych powstałych od 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 r.

Kwota kredytu podlega ograniczeniom - nie może być wyższa niż 5 mln zł na gospodarstwo lub dział specjalny produkcji rolnej, nie może też przekroczyć kwoty zobowiązań. Jeśli dany rolnik otrzymał wcześniej nieoprocentowaną pożyczkę na sfinansowanie nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym, te 5 mln kredytu zostanie pomniejszone o wysokość pożyczki.

Oprocentowanie wynosi 2,5 proc., ale przez pierwsze dwa lata kredytobiorca spłaca 1 proc,, a resztę reguluje ARiMR.  Szczegóły na stronie agencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • daniel 2017-02-09 18:23:13
  Witam ,pomoc nie można określić jako pomoc skoro nie można z niej skorzystać , tak wiele w wymaganiach spraw absurdalnych ,jednym z wymagań banków jest czyste konto w bik i nie posiadanie wymaganych (komornika ) spłat , jak można nie mieć komornika będąc w takiej sytuacji , skoro przez okres dwóch lat , nie mając wystarczających środków na pokrycie tych należności ,mało który bank czeka i tak jak w naszej sytuacji obecnej zostaniemy z niczym i dodatkowo będziemy , zlicytowani całe gospodarstwo sprzęt za 1/4 wartości ,jak tu być spokojnym , nikogo nie obchodzi polski rolnik , będziemy na łasce niemieckich rolników , jak można do tego dopuścić , mając stado ok 400 szt gospodarstwo 50 ha , nie można poradzić sobie z utrzymaniem stada jak żyć , modernizacja miało być tak pięknie nowa technika maszyny był to błąd , była to deklaracja jedno strona rolnika względem Unii Europejskiej , o stanie gospodarstwa ma tylko rolnik o powierzchni pola nikt jednak nam ceny nie gwarantuje i co teraz mamy zrobić , trzeba będzie komisyjnie wypuścić tucznik do lasu bo nie ma na pasze i zboże kto za to odpowie musimy się Rolnicy w takiej sytuacji jednoczyć kto ma taki problem piszcie
 • Stan. 2016-12-09 21:48:43
  Rzeczywiście ; być może źle zrozumiałem informację ze strony ARiMR, cytuję :
  Agencja ustala na dzień zawarcia umowy pożyczki wysokość pomocy, wg wzoru określonego w załączniku nr 3, która nie może przekroczyć równowartości 15 tys. euro. Powyższa pomoc będzie kumulowana z pomocą w formie dopłat Agencji do oprocentowania kredytu na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych, o której mowa w § 13h rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. Wysokość pomocy z tytułu udzielonej pożyczki zawarta jest w umowie pożyczki.

  6. Agencja ma prawo obniżyć kwotę udzielonej pożyczki w szczególności gdy wysokość pomocy, o której mowa w ust. 5, przekroczy równowartość 15 tys. euro lub w przypadku wskazania we wniosku o pożyczkę kwoty należności niekwalifikujących się do objęcia pomocą.
  mk @ jeśli masz dostęp do planu finansowego ARiMR i kwoty przeznaczonej na pożyczki , to daj link. Dobrze by było abym błędnie rozumiał czytany tekst (tekst ARiMR).
 • mk 2016-12-09 19:19:33
  5mln na gospodarstwo panie stanie, ze zrozumieniem czytanie..:D
 • Stan. 2016-12-09 17:31:06
  To na ilu rolników te 5 mln wystarczy ? Na 500 po 10 tysięcy ? W Polsce jest ok. 45 tysięcy wsi czyli "pomoc " będzie dla jednego rolnika na 90 wsi ? Dobrze liczę ? Tak jak kiedyś pisałem ; dla rolników którzy są w stanie bankructwa (mają zdolność do upadłości) ale z nadzieją na postępowanie naprawcze.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!