Pożyczka z premią inwestycyjną na zakup ciągnika to ciekawa alternatywa dla rolniczych kredytów preferencyjnych oraz osób, które skorzystały już z programu PROW.

Jak potwierdza Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za segment usług dla rolnictwa, program finansowania maszyn i urządzeń energooszczędnych PolSEFF cieszy się wśród rolników dużą popularnością - To właśnie rolnicy w naszym przypadku stanowią największą grupę klientów korzystających z oferty PolSEFF. Dzieje się tak m.in. za sprawą naszego dużego doświadczenia w finansowaniu branży rolniczej, rozwiniętej sieci sprzedaży oraz dobrych relacji z  rolnikami oraz dostawcami maszyn i urządzeń rolniczych – mówi Szymon Stryjski.

Jak podaje BZ WBK Finanse & Leasing główną korzyścią oferty jest możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości do 10% wartości ciągnika rolniczego. Dodatkowym udogodnieniem, jakie zostało ostatnio wprowadzone, jest wpisanie ciągników na tzw. listę LEME, czyli listę urządzeń
o potwierdzonej energooszczędności. Dzięki temu rolnik ma gwarancję, że finansując ciągnik pożyczką w BZ WBK Finanse & Leasing otrzyma premię inwestycyjną, a uproszczona procedura do minimum ogranicza wymagane formalności.

- Popyt na technologie przyczyniające się do redukcji zużycia energii w branży rolniczej jest coraz większej. Nowoczesne ciągniki rolnicze z mocnymi i ekonomicznymi silnikami oznaczają szybszą i bardziej wydajną pracę w polu. Często są to jednak bardzo duże inwestycje, stąd ważny jest doceniany przez wielu klientów, wynoszący aż 10 lat okres finansowania, który wprowadziliśmy w zeszłym roku – dodaje Szymon Stryjski.
Podobał się artykuł? Podziel się!