PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ubezpieczenie wierzytelności

Autor: Concordia/ farmer.pl

Dodano: 13-11-2012 14:58

Tagi:

Polisa zapewnia m. in. pomoc prawną i pomoc przy windykacji należności.Już prawie co czwarta polska firma sygnalizuje narastające problemy z otrzymaniem na czas zapłaty za sprzedane towary i usługi.  27,5% faktur jest zagrożonych lub straconych – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów za I kwartał 2012 roku. Jak ustrzec swoją firmę przed upadkiem? Czy istnieją mechanizmy pozwalające bronić się przed nieuczciwymi kontrahentami?


Dostrzegając zagrożenia dla biznesu Concordia Ubezpieczenia wprowadziła w tym roku produkt o nazwie Concordia Biznes, który w swoim pakiecie ma unikalne ubezpieczenie: Ochronę Prawną Wierzytelności.

- Ze względu na pogorszenie koniunktury gospodarczej na rynku jest potrzebny taki produkt dla Klientów z sektora MSP. W ciągu ostatnich trzech lat okres spłaty należności wydłużył się średnio o tydzień, wzrosła też ilość upadłości firm – mówi o przesłankach stworzenia produktu OP Wierzytelności, Joanna Namerła, Menedżer Produktów dla Instytucji Finansowych Concordia Ubezpieczenia.

Polisa daje ubezpieczonemu możliwość skorzystania z porad prawnych, dotyczących   niewypłacalności kontrahentów i prowadzonej działalności gospodarczej. Cena ubezpieczenia rozpoczyna się już od 149 zł za rok ochrony. Zawierając polisę z OP Wierzytelności można liczyć także na pomoc przy windykacji należności, zarówno na drodze polubownej jak i sądowej. Klient otrzyma również możliwość skorzystania z profesjonalnych raportów handlowych, dzięki którym  można zweryfikować kontrahentów i sprawdzić ich kondycję finansową. W przypadku gdy np. jeden z wieloletnich partnerów nagle zaczął spóźniać się z płatnościami takie udogodnienie wiele rozwiązuje. Ubezpieczony może sprawdzić też, czy jego klient nie popadł w ostatnim czasie w kłopoty finansowe.

- Usługi te występują w niespotykanej do tej pory na polskim rynku kombinacji i polegają m.in. na udzieleniu telefonicznej porady lub pisemnej opinii prawnej, sporządzeniu wezwania do zapłaty czy pozwu – mówi Joanna Namerła.

Utrata płynności finansowej w firmach z sektora MSP jest bardzo prawdopodobna, gdy jeden z kontrahentów jest nieuczciwym płatnikiem. Małe przedsiębiorstwa nie zatrudniają prawnika, a tym bardziej nie mają podpisanych umów z kancelariami prawnymi, które by je reprezentowały. Obawa przed kosztami hamuje wielu przedsiębiorców przed wkroczeniem na drogę dochodzenia swoich spraw w sądzie. Posiadanie polisy Ochrona Prawna Wierzytelności skutecznie może pomóc w utrzymaniu stabilnej pozycji firmy i w walce o pieniądze, których nie może otrzymać od kontrahenta czy zleceniodawcy.


- Zaletą tego unikalnego produktu jest również to, że Concordia współpracuje z najlepszymi specjalistami na rynku w zakresie windykacji należności i sprawdzonymi w podobnych sytuacjach kancelariami prawnymi – dodaje Joanna Namerła.

Korzystając z ubezpieczenia Ochrony Prawnej poczucie bezpieczeństwa zyskują właściciele firmy i jej pracownicy. Często bowiem małe firmy zatrudniają niewielu pracowników, którzy w momencie kłopotów finansowych firmy mogą stracić pracę. A to wartość nie do przecenienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!