PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ustawa o zmianach w składce dla rolników podpisana przez prezydenta

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski powiedział w sobotę, że cztery z ustaw zapowiadanych w listopadowym expose premiera Donalda Tuska zostały już podpisane przez prezydenta, a 11 jest w uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach społecznych.Arabski rozmawiał w sobotę z premierem Tuskiem w ramach podsumowania 100 dni pracy rządu.

Na konferencji prasowej szef KPRM poinformował, że cztery z ustaw zapowiadanych przez szefa rządu w listopadowym expose zostały już podpisane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wymienił podniesienie składki rentowej po stronie pracodawcy, zmianę systemu waloryzacji rent i emerytur, zmiany w składce emerytalnej dla rolników oraz przepisy dotyczące stosowania "podatku Belki" także w przypadku tzw. lokat jednodniowych.

Jak podkreślił, obecnie parlament pracuje nad kolejnymi dwoma projektami przygotowanymi przez rząd, a w uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach społecznych jest ok. 11 kolejnych projektów.

Arabski zaznaczył, że na stronie internetowej Kancelarii Premiera można śledzić prace nad realizacją expose a także wykaz dokumentów rządowych, nad którymi Rada Ministrów będzie pracowała w najbliższym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • zosia 2012-03-03 16:32:02
    info z PAP
  • weksel 2012-03-03 15:16:16
    Czy to błąd redakcji czy czegoś nie wiem bo w tytule jest " zmiana składki emerytalnej" a przecież zmiana dotyczyć miała składki zdrowotnej rolników ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!