PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

KRIR wskazuje na błędy we wnioskach o dopłaty na 2016 rok

KRIR wskazuje na błędy we wnioskach o dopłaty na 2016 rok KRIR zwraca uwagę na błędy we wnioskach o dopłaty; fot. Fotolia

Autor: MP

Dodano: 12-02-2016 13:52

Tagi:

Wnioski o dopłaty na 2016 r. zawierają błędy – zauważa Krajowa Rada Izb Rolniczych.Zarząd KRIR zwrócił się wczoraj do wiceministra rolnictwa Ryszarda Zarudzkiego w kwestii spersonalizowanych wniosków o przyznanie płatności na rok 2016 r., które Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesyła rolnikom.

Już w początkowej fazie rozsyłania wniosków, kiedy jeszcze niewielu rolników je otrzymało, do samorządu rolniczego docierają sygnały o dużej ilości błędnie wypełnionych przez ARiMR formularzy – podano, wskazując, że często pojawiają się niepoprawne nazwy miejscowości czy brak jest uwzględnienia we wniosku i w materiałach graficznych wszystkich działek.

„Spowodować to może wiele negatywnych konsekwencji dla beneficjentów, zwłaszcza w przypadkach kontroli. Braki we wnioskach wiążą się także z koniecznością wizyty w biurze powiatowym ARiMR celem złożenia wyjaśnień, co dla wielu rolników jest bardzo uciążliwe i czasochłonne, zwłaszcza, że nie z ich winy muszą wyjaśniać pomyłki” – podnosi KRIR.

Zarząd KRIR zawnioskował więc do nadzorującego ARiMR wiceministra o zwrócenie uwagi na system sporządzania i przekazywania przez ARiMR spersonalizowanych wniosków dla rolników już na początku tegorocznej kampanii, celem uniknięcia chaosu i dezinformacji wśród beneficjentów w szczytowej fazie składania wniosków o dopłaty w biurach ARiMR.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

 • M. 2016-04-21 19:17:35
  Pytanie odnośnie błędów.. czy komuś również przydarzyło się, że dokumenty przygotowane przez ODR zawierały błędy, przez które dotacje zostały cofnięte i na rolnika została naniesiona 3letnia sankcja? Jakie jest z takiej sytuacji wyjście? Czy ktoś ma radę jak pociągnąć ODR do konsekwencji?
 • whitedeer 2016-02-16 19:37:40
  I znowu cos, ciekawe na kogo teraz zgonia? Czy w Armirze pozostali jeszcze jacys odpowiedzialni urzednicy? Smiem watpic, skoro prezesem jest malwersant, a ministrem safandula, wybitny intelekt. Przestancie osmieszac Polska wies panowie!!!
 • ja ty on 2016-02-15 09:03:15
  Te błędy we wnioskach to standartowa odpowiedz na pytanie- kiedy otrzymam dopłatę?A potem oczekuja aby rolnicy im ufali ? Nie wiem czy się śmiać ,czy płakać?
 • Marcin Bustowski Związek Zawodowy Rolników,, Solidarni" 2016-02-15 06:50:29
  Panie Szmulewicz nie denerwuj już mnie Pan bo dostaniesz Pan joby aż trzewiki Panu spadną. Gdzie byłeś z tą swoją Krajową Izbą Rolniczą jak Ci człowieku mówiłem że ARiMR i twój koleżka z PSL Gross w 2014 wali rolników na 300 milionów. Mówiłem Panu że ta banda z PSL ZSL oszukuje rolników. Teraz się mądrzysz że są błędy we wnioskach . Wnioski powinny być konsultowane ze Związkami Zawodowymi Rolników a Izby Rolnicze trzeba zaorać. Izby są kulą u nogi rolników i żerują na 2% procentach podatku Rolniczego. Pora rozwiązać Izby Rolnicze bo to przechowalnia ZSL -PSL

  To że dziś rolnicy nie otrzymują pieniędzy to wina ZSL i PSL i zakupionego systemu informatycznego
 • paweł 2016-02-14 19:12:25
  Heloł redakcjo jest połowa lutego a dotacji jak nie ma tak nie ma a mali do 7 h mieli być już do końca stycznia wypłaceni
 • rolnik mazowiecki 2016-02-14 12:52:59
  "wład":odpowiedż jest prosta: ludzie pracujący w agencji są zatrudniani z pierwszej łapanki;najczęściej zatrudnia się rodzinę,znajomych,kumpli,ci ludzie są kompletnie nie przygotowani do pełnienia tych funkcji,jak się coś łatwi to ta osoba idzie i się dopytuje o co chodzi do innego pokoju i wraca i opowiada takie głupoty że aż boli !!! Tak się łatwi sprawy w tej naszej agencji !!! Druga sprawa w artykule jest mowa o wnioskach za 2016 rok a nie za 2015 !!! Czytajcie ze zrozumieniem.


 • wład 2016-02-14 09:29:08
  Przeżyłem już ponad pół wieku i ciągle nie mogę się nadziwić, czemu w Polsce jest tyle
  niekompetencji, bylejakości i niefrasobliwości. Czy wymienia się mądrych na głupich, czy
  to jakaś forma sabotażu, o co chodzi ? Czy tak trudno zrozumieć, że dopłaty unijne to
  tańsza żywność dla wszystkich i jedno z kół zamachowych naszej gospodarki ? Zamiast
  dbać o to, by jak najszybciej i bezproblemowo dopłaty trafiły na wieś, proces ten jest
  spowalniany. Jeśli nie sabotaż to musi polska niekompetencja albo głupota.
 • www 2016-02-12 22:04:20
  U mnie bledów niby nie było we wniosku ,ale na początku stycznia pani dzwoni z agencji i sie pyta czy na danej działce jest przepust i dojazd do tych łąk ,bo jak stwierdziła musi być to zaznaczone i nastepnym razem ma być, to jakaś paranoja wymyślają na siłę jakieś niedociągniecia które nie mają żadnego wpływu na wysokość dopłaty ,aby opóźnić wypłatę
 • kazek 2016-02-12 21:10:32
  W moim wniosku też były błędy,wniosek wypełniali pracownicy ODRu.Jeśli oni nie wiedzieli jak je wypełnić to ciekawe jak mieli je wypełnić rolnicy zwłaszcza ci starsi?
 • agromatik 2016-02-12 19:36:10
  Wszak sam prezes Obajtek informuje ze 2016 tez będzie trudnym rokiem w przypadku dopłat. Od czegoś trzeba zacząć, żeby nie być gołosłownym
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!