PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Limit na rozwój usług rolniczych z PROW wymaga potrojenia

Limit na rozwój usług rolniczych z PROW wymaga potrojenia fot. Pixabay

W związku z dużą liczbą złożonych wniosków i planowanym przesunięciem środków na rozwój usług rolniczych będzie wydłużony czas na rozpatrzenie wniosków złożonych w naborze z 2016 roku.Zabrakło pieniędzy dla wielu chętnych po przeprowadzonym w 2016 roku naborze wniosków na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” objętego PROW na lata 2014–2020.

Wszystkich wniosków o przyznanie pomocy złożono 1898.

ARiMR wyliczyła, że wyznaczony limit (prawie 65 mln euro) wystarcza na sfinansowanie około 650 operacji i wnioskowała o zwiększenie limitu o około 117 mln euro, co pozwoli na dodatkowe dofinansowanie około 1170 wniosków.

Termin na zawarcie umowy będzie wydłużony z 8 do 11 miesięcy, liczonych od ogłoszenia list o kolejności przysługiwania pomocy, tj. od 24 lutego 2017 r.

Taką zmianę przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

W ocenie skutków regulacji podano: „Wejście w życie rozporządzenia wpłynie pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości w Polsce. W ramach niniejszego działania możliwe będzie wsparcie inwestycji realizowanych przez podmioty działające wyłącznie jako mikro lub małe przedsiębiorstwa. Zmiana wprowadzona niniejszym rozporządzeniem wprowadzi możliwość wsparcia wszystkich kwalifikujących się do wsparcia operacji m.in. z wykorzystaniem nowych technologii – co w konsekwencji przełoży się na poprawę konkurencyjności beneficjentów poddziałania”.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • rolnik 2017-09-18 14:26:55
    Właśnie widać kogo arimr wspiera. Podobno minister zrobił tyle dla polskich rolników. Właśnie dał tym przykład. Spotkamy się przy urnie wyborczej.
  • przyszłe eko jajo 2017-09-18 11:51:41
    Szkoda kur...a, że arimr nie wnioskuje o zwiększenie na modernizacje i czemu w modernizacji widnieje moje nazwisko a w innych działaniach sa nr spraw!!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!