PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nie 3 mln zł, ale nawet 10 na „Przetwarzanie” z PROW

Nie 3 mln zł, ale nawet 10 na „Przetwarzanie” z PROW Dotacja na inwestycje w przetwórstwo z PROW może wynieść nawet 10 mln zł; fot. Pixabay

Maksymalna wysokość pomocy, przyznana jednemu beneficjentowi na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” w okresie realizacji PROW 2014-2020 będzie wynosić 10 mln zł.Projekt rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wprowadza dwie zmiany.

Pierwsza zakłada, że nawet 10 mln zł będzie mógł otrzymać beneficjent tego działania. To ponad trzy razy tyle, ile dotąd przeznaczano na to wsparcie.

Ministerstwo podaje w uzasadnieniu, że „podwyższenie maksymalnej kwoty wsparcia jest w pełni uzasadnione.” Ma za tym przemawiać cel PROW, jakim jest wdrażanie innowacji – a takie inwestycje są kapitałochłonne. Efektem ma być realizacja „bardziej kompleksowych i zaawansowanych technologicznie projektów inwestycyjnych”. Przełoży się to na poprawę konkurencyjności sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – oczekuje ministerstwo.

Druga zmiana pozwala traktować jako koszty dotyczące ochrony środowiska lub przeciwdziałania zmianom klimatu nie tylko wsparcia maszyn i urządzeń, ale także kosztów o charakterze budowlanym (np. oczyszczalnie ścieków).

Na to działanie jest 693 mln euro, z tego 440 mln pochodzi ze środków unijnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • pawel 2017-05-30 00:14:08
    majkel masz racje tam miliony na jednego a w obszarze d 200 tysiecy i jeszcze polowa niedostanie
  • majkel 2017-05-17 00:10:09
    tak dawajcie przetwórcom a nie rolnikom, brawo
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!