PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nie wiadomo, kto otrzyma wsparcie na „Modernizację”

Nie wiadomo, kto otrzyma wsparcie na „Modernizację” Nie podano, kto otrzyma wsparcie na "Modernizację"; fot. pixabay

Nie wiadomo, kto otrzyma pomoc na modernizację gospodarstwa z PROW 2014-2020, chociaż ARiMR opublikowała listy rankingowe po ostatnim naborze.W naborze zakończonym 29 kwietnia 2016 r. złożono 30 tys. wniosków, z tego 29 tys. na „maszyny”, czyli w obszarze d.

Wiceminister Ryszard Zarudzki zapowiedział takie przesunięcie pieniędzy, aby wystarczyło ich dla wszystkich, którzy złożyli prawidłowe wnioski.

Więcej: Wszyscy dostaną na „Modernizację”

ARiMR miała 90 dni na ustalenie kolejności przysługiwania pomocy. I opublikowała listy, tyle że… białe.

- Kto dostanie pomoc? – pyta nas rolnik. Niestety nie wiemy – nie ma nawet projektu zmian w przydziale środków. Ministerstwo Rolnictwa milczy. Biuro prasowe dowiaduje się "w departamencie", kiedy będzie miało w tej sprawie jakieś informacje.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, ARiMR ma 8 miesięcy od opublikowania list określających kolejność przysługiwania pomocy, aby wezwać podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy do zawarcia umowy, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o przyznanie pomocy, lub poinformować o odmowie jej przyznania.

Zatem znamy kolejność przyznawania pomocy, ale nie wiemy, kto ją otrzyma…

Czy na "zazielenienie się" list poczekamy do wiosny?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

 • Stanisław Skoczylas 2016-08-01 14:22:28
  ARIiMR jest po to, zeby 11 tysiecy ludzi powiązanych ze wszytskimi partiami poitycnymi miało
  pensje od 3 do 11 tysiecy złotych miesięcznie, nie wiecie po co jest taki ARIMR....? no właśnie po to...
 • Rolnik z Małopolski 2016-08-01 11:31:48
  No tak jest, pełno jest gospodarstw po 8-10 ha gdzie już po 2-3 razy brali kasę i teraz w tym MGR są pierwsi . a gospodarstwa po 10-20 ha gdzie pracują stare c-360 i nigdy się nie ubiegały o wsparcie albo ich niema albo nie mogą się dostać bo konkurencja duża. Państwo polskie dogatemu dać jeszcze więcej a biednemu nic a może jeszcze zabrać.
 • blumen 2016-07-31 14:01:18
  Chcecie ciagnik kupcie uzywany taki na jaki was stać,,,bo wystarczy susza itd,,,i z banku przychodzi komornik zabiera traktort,,,a z agencji przychodzi pani i mówi ze musi pan oddac refundacje bo nie wywiazał sie pan z zobowiazania,,,tzn 5 lat nie wolno pozbyc sie sprzetu,,,jak komornik zabierze to pozbył sie pan,,,, Oczywiscie refundacji rolnik nie widział,,,,Bo nie mozna kupic sprzetu za gotowke zeby zrefundowali na konto rolnika,,,tylko w kredycie,,,,Zastanowcie i policzcie ile w sumie cała akcja bedzie was kosztowac,,,,serwis obowiązkowy,,,,ubezpieczenie auto casco i kredyt,,,,i np opryskiwacz za 3 tys będzie kosztował, 7tys,,,,
 • demon 2016-07-31 13:55:05
  To jest rodzaj kredytu nie wsparcie na tzw Modernizacje,,, Poszlem do Agencji mówię ze chce kupić maszynę,,,w tym programie,,,ale za gotówkę niech mi zrefundują,,, Nie można tak maszyna musi byc kupiona w kredycie,,,,to jest pomoc???????? Pani mi mówi ze jak pana stac za gotówkę to po co pan Tu przyszedł,,, a ja mówie to po co jest ta modernizacja zeby banki miały w garści rolników,,,i jak już ARiMR zrefunduje to przelewa kasę na konto handlarza maszyną,,,a w nagraode rolnik musi drugie tyle zapłaćic w odsetkach i ubezpieczeniach sprzetu i przymusowym firmowym serwisie,,,,, Grubo sie zastanówcie nad takim zakupem policzcie ile to bedzie kosztowac,,,,bo do moich sasiadow komornicy przychodza,,z bankow i arimr,,,bo nie wywiazuja sie bo ich na to nie stac a brali,,,,wczesniej nie liczac ile bedzie to kosztowac,,,,,w sumie...
 • 1q 2016-07-31 13:42:50
  Pogratulować rolnikom dobrej zmiany. To była dobra decyzja, teraz obiecanka dotyczy wszystkich chętnych tylko nie wiadomo kiedy. Może 2017 albo później. Wszystko zgodnie z zasadą brać teraz a dawać kiedyś tam. Najlepiej po śmierci, jest pewne że nie do sprawdzenia. Nauka nie idzie w las.
 • lalala 2016-07-30 15:27:53
  ARIMR pogratulować ! Chętnych 30 tyś. z czego dacie kasę tym ,którzy już brali wsparcie i tylko ich dorabiacie. Jakie szanse ma gospodarstwo mniejsze ,które potrzebuje naprawdę ciągnika a nie ma szansy z tym kto już go ma ( bo wziął wcześniej w poprzednich latach) .Oni nabiorą teraz tylko maszyn no wiadomo bo są ekologiczne... albo wymieniają opryskiwacz ,który pewnie ma z 5 lat na nowy. No tak jak dają trzeba brać ! Ma pług 4 skiby to złoży na taki nowy bo ten też ma 5 lat czyli już stary ... śmieszne. powinni brać pod uwagę tych którzy nigdy nie brali modernizacji bo czekali na nabór na maszyny.. szkoda słów. Weźcie to pod uwagę !
 • ajato 2016-07-30 08:28:22
  ludzie, po co te doplaty? toc to smiech na sali. nie lepiej azeby panstwo nie wpierdzielalo sie rolnikom w gospodarstwa a dalo po prostu zarobic?
 • rolnik 2016-07-30 06:52:36
  Ci którzy nie korzystali z PROW 2007-2013 powinni być pierwsi w tym PROW a nie ograniczenie wygląda tak ze nie dostanie 300 na ciągnik tylko 200 na kombajn. Dostali wtedy i sa na początkach teraz bo wiedzieli jak się dostosować budując pewnie magazyn zbożowy 2x2 i wchodząc w ekologie z hektarem.
 • Rol 2016-07-29 23:24:32
  "Ekolodzy" szybko zaczną wypadać jak sie okaże, ze ekologiem trzeba być przez 5 lat! Ekologią tez powinno być objęte całe gospodarstwo a sprzedaż kierowana tylko do ekologicznych odbiorców !! Tak wiec ostatni z list bedą pierwszymi :)
 • Znawca 2016-07-29 16:26:28
  Po to te 8 miesięcy żeby każdego skontrolować. Jak w młodym rolniku.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!