PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowoczesna kontra KRUS

Nowoczesna kontra KRUS Równość wobec prawa to równe zasady emerytalne dla wszystkich, czy raczej zróżnicowane w zależności od wykonywanej pracy? Fot. Fotolia

Autor: MP

Dodano: 03-12-2015 13:27

Tagi:

Klub Poselski Nowoczesna zapowiada złożenie w Sejmie projektu ustawy likwidującej KRUS.Projekt ustawy o zmianie ustawy dotyczącej zaopatrzenia emerytalnego służb mundurowych oraz ich rodzin stał się okazją do zapowiedzi dotyczącej również rolników.

- Nowoczesna uważa, że zasada sprawiedliwości i równości wobec prawa wymaga, aby wszyscy pracujący, niezależnie od miejsca i charakteru pracy, podlegali tym samym zasadom emerytalnym – mówiła wczoraj w Sejmie poseł Joanna Augustynowska  z Klubu Poselskiego Nowoczesna. - Dążymy do likwidacji odrębnych systemów emerytalnych dla osób zaczynających karierę zawodową, jak rolnicy, górnicy, policjanci, i dołączenia ich do powszechnego systemu emerytalnego. Osoby wykonujące już tę pracę utrzymałyby stare zasady emerytalne oczywiście w imię ochrony praw nabytych.

To już druga w ciągu ostatnich dni zapowiedź Nowoczesnej, dotycząca działania w kierunku stopniowej likwidacji KRUS.

Przypomnijmy, że obecny Sejm odrzucił poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, zakładający możliwość przechodzenia na emeryturę po 40 latach opłacania składki. Do Sejmu trafił, przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, przywracający poprzedni wiek emerytalny.

Klub Nowoczesnej nie złożył dotąd w Sejmie jeszcze żadnego projektu ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (49)

 • Rapier 2015-12-06 13:57:36
  Wysyp opłacanych przez kukiełki NWO pachołków jest zaiste imponujący.

  A teraz do tych baranków co to wykrzykują peany na cześć zachodniej przemysłowej żywności. Wiecie co to są egzoestrogeny? Nie?
  Jeśli wasze dziecko, rodzice lub małżonek będą chorzy na nowotwór złośliwy to pamiętajcie, że w tym i wasza zasługa, zasługa m. in. waszej tępoty i tych głupich komentarzy.
 • rolnik 2015-12-06 12:44:42
  swetru już płaci za komentarze
  http://www.farmer.pl/finanse/co-dalej-z-doplatami,61335.html
  i bauers

  http://www.farmer.pl/finanse/plusy-i-minusy-doplat-bezposrednich,61329.html
  i maliniak

  http://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukrainski-kryzys-wspiera-ceny-zboz,49701.html#comments
  i wanda

  http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/tucz-nakladczy-nie-do-konca-zgodny-z-prawem,61305.html#comments
  i sabina

  popatrzcie na czas wstawiania komentarzy, popatrzcie na temat wypowiedzi, popatrzcie co się w mediach dzieje, robią nas znów
 • rolno 2015-12-04 17:39:39
  @rapier MASZ ABSOLUTNĄ RACJE JA TO CO PISZESZ ROZUMIEM ,SŁUCHAŁEM ORZECZENIA TK I Z TRAKTORAMI DO SŁOWNIE JST PRAWDA
 • Rapier 2015-12-04 16:58:01
  @harman Czy ty czasem rozumiesz słowo pisane?
  A co ma piernik do wiatraka, zresztą gdybyś uważnie czytał moje posty to wiedziałbyś, że kwestia własności, personalizmu, wolności - tej prawdziwej - nie tej o której trąbi się bez przerwy - są dla bardzo ważne.

  Wiem, ja również nie jestem literackim stylistą, ale przecież wyraźnie to TK narusza uprawnienie Parlamentu. Gdyby to w ustawie tej częściowo dobrej a częściowo niedobrej byli wymienieni imiennie ci tzw sędziowie z PO to jeszcze można dyskutować. A tak na ile ja rozumiem przewodniczący napisał projekt niezgodny z ustawą, to jest kpina. Ale ja to rozumiem. No ale skoro trybunał, którego pozycja jest newralgiczne, ale ramy działania wyraźnie określone. Trybunał, który rozszerza swoje kompetencje przez rozciąganie jak gumy zasad demokratycznego państwa prawa, ale prawa niezgodnego ani z Prawem Bożym, ani z prawem naturalnym, dziś już zamiaruje sprawować nie tylko w tym tzw trójpodziale rolę władzy trzeciej korygującej, ale też rolę władzy pierwszej i drugiej. I to jest zamach stanu, prawdziwy zamach stanu.
 • krusek 2015-12-04 16:57:41
  W całej Europie jest odpowiednik krusu i rządy dopłacają do 90% do ubez.-emert.-rentowych rolników,tylko tam jest to uszczelnione i tylko rolnicy płacą ,,krus" a nie jak w Polsce np.rolnik zgłosi szwagra ,kolege do krus i ten płaci ok.160 zł/m-c a zajmuje się usługami budowlanymi.
 • Rapier 2015-12-04 16:42:54
  @mazowsze, jeśli ktoś tu jest szmalcownikiem to raczej kolega. Ja tylko wiem troszkę więcej niż nieuki takie jak ty.
  Takie chamskie dorabianie gęby łacinnikowi tylko świadczy o tobie, skoro nie masz ani argumentów ani wiedzy.
  Należysz pewnie do tych co to przenieśli się z czworaku poziomego do pionowego i sądzą ludzi na podstawie swojej mentalności, która się z czworaku jeszcze nie wyprowadziła.
 • mazowsze 2015-12-04 15:37:04
  @Rapier - co tatuś czy dziadziuś szmalcował sąsiadów, a może złote żniwa zbierałeś, na kirkutach? A widziałeś w życiu żyda?
 • harman 2015-12-04 14:27:54
  Rapier, jeżeli parlament uchwali nacjonalizację chłopskiej ziemi to to trybunałowi nic do tego? Demokracje mamy dopiero 26 lat, oby jej nie zabrakło.
 • Emil 2015-12-04 14:07:31
  Malinka, twoj postulat mi pasuje. 40 godzin w tygodniu. I leżę...

  Wielu kupuje traktory, bo ich stać. Wielu nie kupuje nowych traktorów bo ich nie stać. Wielu nie korzysta z funduszy bo się nie załapało.

  Ale po co wam auto ponad 100 konne, do miasta wystarczy "maluch", resztę kasy zabrać i dać na wieś.
 • jaś fasola 2015-12-04 14:03:49
  chciałbym zobaczyć jak ty pracujesz malinka a znasz smak potu?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!