PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Kredyty i ubezpieczenia

  4,5 mld zł na kredyty preferencyjne w 2017 roku w 8 bankach

  Trzy miliardy złotych na kredyty inwestycyjne, miliard zł na kredyty klęskowe i pół miliona na sfinansowanie zobowiązań cywilno-prawnych, osiem linii kredytowych, osiem banków zaangażowanych. ARiMR szykuje się do akcji kredytowej.

 • Analizy i komentarze

  Copa-Cogeca: Walka o uczciwą cenę za produkty rolne

  Na warsztatach Copa i Cogeca omówiono korzyści wynikające ze stosowania: narzędzi pomagających rolnikom lepiej zarządzać ryzykiem i przepisów UE pozwalających rolnikom uzyskać uczciwą część ceny płaconej przez konsumentów.

 • Zboża

  Mładanowicz: Problem ze zbożem Ukrainy to GMO i pestycydy

  – Ktoś, kto powiedział, że Polska nie jest samowystarczalna w produkcji zbóż, nie ma chyba pojęcia o rynku – tak skomentował Rafał Mładanowicz, prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż, informacje Ministerstwa Rolnictwa, że import...

 • Maszyny rolnicze

  Maszyny rolnicze: Kupić czy wynajmować?

  Czy zakup nowej maszyny jest zawsze ekonomicznie uzasadniony? Może lepiej korzystać z usług? Na te oraz inne pytania z zakresu inwestycji odpowiada dr Mariusz Tadka podczas VI edycji konferencji "Przez innowacyjność do sukcesu".

 • Przepisy i regulacje

  Pomoc po ASF czy ograniczanie produkcji trzody chlewnej?

  Zgodnie z projektem rozporządzenia określającego warunki pomocy dla producentów trzody chlewnej, hodowca ubiegający się o pomoc w postaci dopłaty do sprzedanego kilograma musi złożyć zobowiązanie, że ograniczy produkcję do wielkości tej...

 • Bydło i mleko

  Chiny odzyskały apetyt na mleko

  Zgodnie z danymi firmy CLAL wielkość chińskiego importu produktów mlecznych zwiększyła się w 2016 r. o 20,4 proc. wobec spadku o 8,1 proc. w 2015 r., podaje Jakub Olipra Ekonomista z Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Analizy i komentarze

  Niemcy: Lepsze nastroje rolników

  Mimo lepszych nastrojów niemieckich rolników dotyczących sytuacji gospodarczej ich gospodarstw, gotowość do inwestowania pozostaje na niskim poziomie.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

W piątek 1760,jutro taniej bo staniał o 4,25 euro,jestem na bieżąco bo codziennie przychodzi sms

miwigos

Każdy rekord warto pobić,ja myśle w tym roku że może uda się