PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Coraz więcej opóźnionych płatności i upadłości firm

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 18-07-2012 11:46

Tagi:

Od początku bieżącego rok upadłość ogłosiły 22 firmy z sektora produkcji i sprzedaży artykułów spożywczych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego stanowi to wzrost o blisko 5 proc. – mówił w sejmowym oświadczeniu poseł Jan Warzecha (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość).Poseł powołał się na raport wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska.

- Zdaniem autorów raportu przyszłość jawi się mało optymistycznie, ponieważ branża spożywcza boryka się z problemem zatorów płatniczych. Tylko w kwietniu br. 2,7 tys. firm zalegało z płatnością względem kontrahentów na łączną sumę ok. 309 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego stanowi to wzrost o 3 proc., a w zestawieniu z sytuacją sprzed dwóch lat – aż o 87 proc.

Kryzys może być głębszy, a jego rozmiary wzrosną, gdyż faktur znacznie przeterminowanych przybywa:

- Dane płynące z programu monitorowania przeterminowanych płatności DunTrade Dun & Bradstreet Poland pokazują, że zaledwie 34 proc. faktur w sektorze rolnym płaconych jest w terminie. Na uwagę zasługuje fakt, że ponad 9 proc. faktur jest przeterminowana powyżej czterech miesięcy. Taki stan rzeczy przekłada się na produkcję, gdzie także zaledwie 35 proc. zobowiązań dokonywanych jest na czas. Również w sektorze produkcji artykułów spożywczych występuje znacznie podwyższony wskaźnik przeterminowania powyżej 121 dni, który wynosi 8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • Egdi 2012-10-13 11:06:39
  * Przejęcia spółek
  * Postępowanie upadłościowe
  * Postępowania Likwidacyjne
  * Zarządzanie kryzysowe
  * Odpowiedzialność Zarządu za długi.

  Spółki i Inwestorzy z Wielkiej Brytanii i Polski dla powiększenia swojego portfolio zakupią przedsiębiorstwa i spółki ze słabą lub zła kondycją finansową, gwarantujemy szybką decyzje , załatwienie spraw administracyjnych , Notarialnych i KRS.
  Usługi świadczymy na terenie całej Polski . Tel. 535-867-180 , www.egdi-limited.com
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!