PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Izdebski: Rozmowy tylko z udziałem premier Kopacz

Izdebski: Rozmowy tylko z udziałem premier Kopacz

Trwa blokada w Zdanach, dziś dołączono do niej blokadę w Zabłudowie. Na jutro zapowiedziano blokadę w gminie, w której mieszka minister Marek Sawicki.OPZZRiOR nie zamierza zakończyć protestów. Rolnicy spędzili dzisiejszą noc na drodze w Zdanach. Dziś zatrzymano ruch w Zabłudowie.

- To, kiedy zakończymy blokady, zależy tylko od rządu – mówi Sławomir Izdebski, prezes OPZZRiOR.

Jak twierdzi, minister wykorzystuje spotkania z rolnikami – w tym ostatnie z organizacjami z COPA-COGECA – tylko do poróżnienia rolników: część tego ostatniego spotkania z 28 stycznia była poświęcona temu, jak zatrzymać organizację, którą on reprezentuje.

Izdebski zaprzecza też, jakoby na jutro zapowiedział udział w rozmowach z ministrem. Jak mówi, w rozmowach weźmie udział tylko wtedy, jak będzie przy nich obecna premier Ewa Kopacz. Zaprzecza też, jakoby planował jakiekolwiek działania mogące zakłócić spokój 82-letniej matki ministra.

- Protest „pod domem” to nie znaczy "na podwórku" – mówi. – Jutrzejszy protest będzie po prostu w tej gminie, w której mieszka Sawicki. O zorganizowanie go w tym miejscu poprosili mnie rolnicy z tego terenu, którzy chcieli od nas uzyskać upoważnienie do występowania w ramach naszej akcji. Słyszałem już nawet, że wysyłamy tam bojówki z gnojowicą. To jakieś nieporozumienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • inż. rolnik z woj. podlaskiego 2015-02-04 09:45:29
  Wspieram i popieram - nie ma na co czekać......
  Kopia mojej wypowiedzi zamieszczonej na dzisiejszym Newsletterze Farmera:
  Izby Rolnicze są prorządowe i żeby dobrze się utrzymać muszą służyć rządowi i UE. Taka organizacja utrzymywana ze składek rolników w takiej formie nie powinna istnieć; albo są przedstawicielami rolników - negocjują z rządem i twardo stoją w obronie polskich rolników, a nawet z UE; albo po prostu ich nie potrzeba...... Moim zdaniem strajki nie wiele wnoszą, gdyż rząd z kopacz na czele aby się utrzymać będzie prowadzić upozorowane działania; tak aby tylko nie dopuszczać do sytuacji ognistych i żeby przetrwać do kolejnych wyborów i a nuż się uda.......... Co należy uczynić gdy wszystko w naszej Ojczyźnie idzie w złym kierunku??? Musi naród się zjednoczyć i zorganizować Ogólnopolski sprzeciw temu rządowi i odwołać ten rząd jak najszybciej, no bo jeżeli będzie tak dalej to destrukcja państwa polskiego zajdzie tak daleko, że się nigdy nie pozbieramy. Zniszczą kopalnie, zniszczą rolników, zniszczą polskie lasy itd...... Uwalniąjąc ziemię spowoduje się, że wykupią Niemcy, a ze wschodu car pucin tylko czeka, żeby w stosownym czasie zrobić to co na Ukrainie.... ani NATO, ani USA nas nie obroni jak się sami nie obronimy przed agresorem ze wschodu i z zachodu. Pamiętajmy historia lubi się powtarzać (kołem się toczy)......
  Można by więcej pisać, ale co to wnosi??? - trzeba działać.......
  Może obecnie trwające strajki spowodują konsolidację narodu i wreście naród opowie się przeciw takim rządom.....takim optymistycznym akcentem kończę swoją wypowiedź......
 • kujawiak 2015-02-03 22:41:32
  Blokujcie bo za chwile ZOMO kopacz zepchnie nas z drogi idźcie wszyscy a nie w pojedynki
 • rolnictwem 2015-02-03 21:22:21
  U nas dokrmiaja to co zawsze
 • jarki 2015-02-03 15:38:17
  @ikcomas
  Robią u was cokolwiek z dzikami ?
 • MP 2015-02-03 14:30:16
  Dzięki, poprawiam
 • ikcomas 2015-02-03 14:12:18
  "Zabłudowie" a nie "Zabudowie"
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!