PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Konsumenci w lepszych nastrojach

Autor: farmer.pl

Dodano: 28-05-2013 12:11

Tagi:

Poprawiają się nastroje konsumenckie – zauważa GUS.W maju 2013 r., w porównaniu do ubiegłego miesiąca, odnotowano wyraźną poprawę nastrojów konsumenckich odnoszących się zarówno do sytuacji obecnej, jak i przyszłej – informuje GUS.

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się w stosunku do poprzedniego miesiąca (o 2,3 p. proc.) i ukształtował się na poziomie -27,9. Tym samym osiągnął najwyższą wartość od lipca 2012 r.

Na poprawienie się wartości wskaźnika wpłynęły wszystkie jego części składowe. Najwyraźniej zmienił się wskaźnik dotyczący dokonywania ważnych zakupów, który wzrósł o 4,5 p. proc. Znacząco poprawiły się również oceny dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju (odpowiednio o 2,2 i 2,5 p. proc.).

Obecny poziom wskaźnika BWUK jest o 1,4 p. proc. wyższy niż w maju 2012 r.

Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się o 3,0 p. proc. i osiągnął poziom -34,1, co jest najwyższą wartością WWUK od maja 2012 r.

Poprawa wartości wskaźnika jest wynikiem wzrostu wartości wszystkich składowych wskaźnika, szczególnie oceny przyszłego oszczędzania pieniędzy (o 5,5 p. proc.).

Wskaźnik WWUK jest nieco niższy niż w maju zeszłego roku (spadek o 0,4 p. proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • Maciek 2013-06-01 07:57:58
  Nie PO to Donald Tusk zmieniał prezesa GUS by ten teraz miał przedstawiać obiektywne sondaże .Prezes GUS jak saper ,może podać uczciwy sondaż tylko raz bo potem leci ze stołka .To było stosowane niedawno .Skrót GUS oznacza G...no Uczciwości Statystycznej tak to teraz się czyta .
 • Jaś 2013-05-31 12:14:28
  to są tylko liczby i tak to trzeba traktować. A liczby trzeba też umieć czytać: skoro punkt wyjścia był niski, to się tylko poprawiać już może, zwłaszcza wiosną. Jedno rośnie, drugie spada... I gdzie tu sukces PO? Jaka gloryfikacja rządu w artykule? A tu od razu od debili...
 • arszczecin 2013-05-31 11:32:14
  @ jaś, co do gusu,
  tłumaczę babce, 30 na papierze plus 200 ha łąk innych którzy nie mają produkcji.
  ona: nie mamy takiej pozycji w tabelce , uprawia pan tylko 30.
 • Jaś 2013-05-31 11:19:54
  To GUS synu, GUS... Nie terkocz na liczby... To o kupowaniu, a nie o PO tekst... Żyć trzeba, to ludzie kupują - zwłaszcza jak długo nie mogli. A Tobie się wszystko z PO kojarzy? Może to leczyć można?...
 • terko 2013-05-31 10:57:28
  Co za debil napisał ten artykuł.?? Najwyrażniej na zamówienie POlityczne !!!
  Czyli władza nam odpowiada , nie ma lepszej . !! e zwiększenia zakupów TAKIE WNIOSKI WYSNUĆ TO MAJSTERSZTYK na skale światowa . Nie to ,ze pracujący za granica zjechali do domu a to na swięta , czy urlop to i pielgrzymka do biedronki po coca-cole i cos do niej na G R I L L A .po drugie u ekologicznego sasiada - znajomego przednówek , nie bardzo jest co sprzedac a żreć trza to i do innego Inter m... trzeba pedem jechac dopełnic lodówke . To sa biura badawcze Ze sposobu padania gradu jak kurze jajko wysnuć potrafia wniosek ,ze całe Mazowsze uwielbia tuska i tę POpatrana bandę
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!