PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

KSC: Plony jak przed rokiem, buraki jednak gorsze

KSC: Plony jak przed rokiem, buraki jednak gorsze Według KSC buraków jest tyle samo, co przed rokiem. foto: KSC

Krajowa Spółka Cukrowa nie zanotowała w tym roku rekordowych plonów buraka cukrowego. Kampania przebiega bez niespodzianek i zgodnie z planem. Buraki są jednak gorszej jakości, niż przed rokiem.W odróżnieniu do cukrowni pracujących dla koncernu Sudzuker , zakłady Krajowej Spółki Cukrowej nie odnotowały znaczących różnic w plonach buraków. Sudzuker posiadający cukrownie na południu i południowym zachodzie Polski szacuje, że plantatorzy zbiorą średnio około 69 ton korzeni z jednego hektara. KSC, której zakłady znajdują się w Polsce środkowej, południowo-wschodniej i północnej informuje tymczasem, iż: „Na podstawie dotychczas zakończonych przez plantatorów dostaw do Krajowej Spółki Cukrowej S.A. średni plon buraków cukrowych jest na poziomie blisko 60 t/ha, podobnie jak w analogicznym okresie roku ubiegłego.”
Skup przebiega zgodnie z harmonogramem a zakończenie kampanii planowane jest na I dekadę stycznia 2018 roku. Dla spółki kampania potrwa średnio około 110 dni, w zależności od danego zakładu. „We wszystkich Oddziałach KSC S.A. od kilku lat prowadzone są prace inwestycyjne i modernizacyjne co oznacza, że są dobrze przygotowane do skupu o przerobu dostarczanego surowca.” – zaznacza rzecznik prasowy KSC Sandra Malinowska.
W informacji przesłanej na nasze zapytania czytamy również, że na podstawie danych uzyskanych po 2 tygodniach kampanii stwierdzić można, że zawartość cukru w korzeniach jest na poziomie niższym w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Kampania cukrownicza w KSC rozpoczęła się 12 września br. w cukrowniach: Krasnystaw, Kruszwica i Nakło. Do 17 września br. skup i przerób surowca rozpoczęły wszystkie Oddziały Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Rysiek 2017-10-10 12:18:45
  Ja mam odbior na dniach do Kruszwicy. Wczoraj Ropa zniszczyla strukture gleby na kilka lat no ale jakos poszlo.
 • cz 2017-10-10 10:02:55
  Ja mam odbiór buraka na dzisiaj ale on jeszcze rośnie, jak i większość w okolicy (KSC Dobrzelin). Holmery i inne Ropy zaprzestały kopania bo musiały się wyciągać nawzajem lub być odkopywane przez koparki. Ale "kampania przebiega bez niespodzianek i zgodnie z planem". Może coś się ruszy bo dzisiaj drugi dzień bez deszczu, z wiatrem i nawet słońcem chociaż na czwartek zapowiadają jeszcze deszcze...
 • jana 1234 2017-10-10 09:53:37
  U nas wielkopolska 5 ha wybrane polon 72 polaryzacja słabo 15,6 , 20ha jeszcze w ziemi czeka na późniejszy odbiór.
 • Kill 2017-10-09 22:25:58
  U nas w okolicy spadek plonów o ok. 10t/ha
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!