PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Podatek będzie tylko jeden

Podatek będzie tylko jeden

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 23-08-2012 13:53

Tagi:

Jak mówi minister rolnictwa Stanisław Kalemba, trwają prace nad zasadami podatku rolnego, Ministerstwo Rolnictwa jest w tej sprawie w ciągłym kontakcie z Ministerstwem Finansów.Chociaż nie przyjęto jeszcze żadnych ustaleń, to jest konsensus wobec pewnych spraw. Minister wymienia tu przede wszystkim zasadę, że podatek będzie jeden, bez rolnego. Poza tym podatek musi być neutralny w stosunku do podatku rolnego płaconego obecnie. - Podatek będą  rozliczały gminy, to będzie ich dochód – mówi Kalemba. Gospodarstwa do 6 ha będą mogły płacić podatek ryczałtowy.

Według Kalemby, wprowadzenie podatku dochodowego jest potrzebne. Rolnicy już płacą wszystkie podatki – rolny tak jak dochodowy, poza tym VAT, akcyzę. Obliczanie dochodu gospodarstwa pozwoli ustalić składkę na NFZ, ubezpieczenie społeczne, umożliwi odliczenia (1 proc. na organizacje pożytku publicznego), odpisy (ulga na dzieci). Ustalenie dochodu gospodarstwa oznacza możliwość wyliczenia dochodu na jednego członka rodziny, co pomoże przy ubieganiu się o zasiłki, stypendia.

- Jestem zwolennikiem i będę przekonywał, do tego, aby wprowadzić ten podatek – mówi Stanisław Kalemba. – Nie ma obowiązku wprowadzenia go w UE, ale nie znaczy to, że będziemy czekać, aż nas do tego zmuszą.

Za realną datę wprowadzenia podatku minister uznaje 1 stycznia 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • ukasz 2012-08-28 21:38:18
    to jak zle rozliczy to sie fiskus z nim policzy i dobra jego zlicytuje a komornik sie nad nim nie zlituje i mu wszyskie włości sprzeda na rzecz zagranicznych gosci.
  • rolniczka 2012-08-28 16:38:29
    Rolnicy którzy zajmują się produkcją roślinną- mogą w roku podatkowy nie sprzedać swoich produktów- a w następnym roku podatkowym mogą sprzedać plon z poprzedniego roku i obecnego- ( np rok 2014 brak dochodu, rok 2015 podwójny dochód- bo na przykład w styczniu nastąpiła sprzedaż plonów z 2014 i w listopadzie sprzedaż plonów z 2015), chciałabym żeby pan Kalemba wytłumaczył rolnikom jak mają rozliczać podatek dochodowy w takim przypadku
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!