PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Pomoc socjalna na wsi

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi omówiła zakres wsparcia socjalnego małych gospodarstw rolnych.Jak wynika z przedstawionej informacji, najwięcej pomocy wymagają rodziny wielodzietne.

- Najczęstszym powodem ubiegania się o pomoc przez osoby mieszkające na wsi w 2010 r. była potrzeba ochrony macierzyństwa, głównie w rodzinach wielodzietnych - mówiła w senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Prekurat , zastępca dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. - Ponad 61 proc. rodzin ubiegających się o takie wsparcie mieszkało na wsi. Kolejne powody to zdarzenia losowe, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego, ubóstwo i bezrobocie.

Można zauważyć duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania potrzebujących.

- Najwięcej rodzin mieszkających na wsi korzystało z pomocy społecznej w województwach: podkarpackim (65 proc.), lubelskim (60 proc.) i świętokrzyskim (58 proc.), a najmniej – w województwach: łódzkim (34 proc.), dolnośląskim (33 proc.) i śląskim (20 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!