Potencjalni inwestorzy od 13 do 27 kwietnia będą mieli możliwość przeprowadzenia ograniczonego badania spółki w jej siedzibie. Zgłoszenie do wzięcia udziału w aukcji należy składać do 27 kwietnia. Do udziału w aukcji upoważnia wpłacenie wadium w wysokości 479,5 tys. zł. Resort określił minimalną wartość postąpienia za cały pakiet na 25 tys. zł.

Spółka z o.o. Stadnina Koni "Ochaby" jest następcą prawnym Stadniny Koni Pruchna, która powstała w 1952 roku. Zajmuje się hodowlą i sprzedażą koni angloarabskich pochodzenia francuskiego. Około 90 proc. wyhodowanych koni trafia na krajowy rynek, pozostałe sprzedawane są za granicą. Firma zajmuje się także produkcją karpia handlowego i rolną. Stanina dysponuje ponad 458 ha gruntu, własnych i dzierżawionych. Stadnina od Agencji Nieruchomości Rolnych dzierżawi kompleks obiektów z Centrum Rozrodu Koni w Drogomyślu.

Zdaniem resortu silną stroną spółki jest jej korzystna lokalizacja w pobliżu aglomeracji śląskiej, co ułatwia sprzedaż wyhodowanych koni i ryb.

Stadnina zatrudnia 14 pracowników. Kapitał zakładowy wynosi blisko 3,9 mln zł. Przychody w 2009 roku sięgnęły 1,14 mln zł, a rok później 1,075 mln zł. W ciągu trzech kwartałów ubiegłego roku wyniosły one 520 tys. zł. Za 2009 rok spółka wykazała 16 tys. zł zysku netto, w 2010 stratę w wysokości 1,151 mln zł. Za trzy kwartały ubiegłego roku strata sięgnęła 749 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!