Do wysłania najpopularniejszych formularzy nie jest też potrzebny kwalifikowany podpis elektroniczny, bez niego złożymy PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A za 2011 r. i wniosek PIT-16 w 2012 r.

Możliwe jest też złożenie zeznania podatkowego wspólnie z małżonkiem bez dodatkowych formalności jakimi w przeszłości był wymóg składania pełnomocnictwa. Również w formie elektronicznej można złożyć korektę deklaracji czy zeznania. Podatnicy, którzy nie mają podpisu elektronicznego, mogą podpisać formularz za pomocą pięciu cech osobowych. Trzeba podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL) oraz kwotę przychodu z zeznania rocznego złożonego za 2010 r.

Przed wypełnieniem interaktywnego formularza pobranego ze strony www.e-deklaracje.gov.pl niezbędne jest pobranie i zainstalowanie aktualnej Wtyczki (plug-in) v. 2.0.0. W zakładce „Do pobrania” udostępniona została również aktualna wersja aplikacji e-Deklaracje Desktop wersja 4.0.0. Podobał się artykuł? Podziel się!