Chcielibyśmy, aby w Polsce obowiązywała równość wobec prawa – powiedział Żurek. To znaczy żeby każdy obywatel płacił podatki w zależności od tego ile dochodu uzyskuje, a nie od tego w jaki sposób go uzyskuje. Jeśli ktoś konstruuje stołek płaci od tego podatek. A jeśli ktoś uprawia ziemię nie płaci od tego podatku mimo, że te dwie osoby mogą uzyskiwać taki sam dochód ze swojej pracy. Chcielibyśmy to zmienić – dodał. 
 
Nasze wnioski są takie – poinformował Żurek. Uważamy, że gra idzie o kilkanaście miliardów złotych, czyli dużo więcej niż oszczędności które ostatnio zebrał premier Donald Tusk szukając ich po wszystkich ministerstwach. Znaczną część tych kilkunastu miliardów złotych można byłoby - jeśli nie bezpośrednio odzyskać - to spożytkować w inny sposób. Spożytkować tak, aby to nie było przez wieś konsumowane, ale było przez wieś inwestowane. I żeby dzięki tym pieniądzom wieś mogła podwyższyć swoją konkurencyjność.       

Druga sprawa to jest kwestia ubezpieczeń. Dziś „zwykły” przedsiębiorca płaci ZUS-owską składkę mniej więcej jedenastokrotnie większą niż składka KRUS-owska. To też trzeba zmienić, aby było po równo. Aby każdy płacił tyle samo – dodał Żurek.

Business Centre Club, na mocy uprawnień wynikających z ustawy o organizacjach pracodawców skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją wybranych przepisów o ubezpieczeniach rolniczych.

Wniosek obejmuje:
Podobał się artykuł? Podziel się!