PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Premier: Ponad 60 proc. środków z 500 Plus trafia do rodzin na wsi

Premier: Ponad 60 proc. środków z 500 Plus trafia do rodzin na wsi Fot. Shutterstock

Ponad 60 proc. środków z programu 500 Plus trafia do rodzin na wsi, dzięki temu nie muszą się one martwić, że ich dzieci mają gorzej od dzieci na wsi - mówiła premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty. Według niej rządy PO i PSL uderzały w polską wieś.- Marką rządu Prawa i Sprawiedliwości jest dotrzymywanie słowa i zobowiązań wyborczych - powiedziała Szydło w debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Zarzuciła części opozycji, że uwiera ją program 500 Plus i nie wie, co z nim zrobić. - To, że się sytuacja polskich rodzin, szczególnie rodzin na wsi - bo ponad 60 proc. środków w ramach tego programu trafia do rodzin na wsi - poprawiła, to jest dla was problem - podkreśliła szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, ludzie na wsi mówią dzisiaj, że mogą wreszcie godnie żyć i nie muszą się martwić o to, że ich dzieci mają gorszą sytuację niż dzieci w miastach.

W jej ocenie rząd PO i PSL prowadził politykę, która uderzała w polską wieś, Polskę powiatową. - To było przede wszystkim koncentrowanie się na dużych centrach, a Polska powiatowa miała zostać pozostawiona sama sobie - podkreśliła.

Jak mówiła, problemem dla PO i PSL i powodem do wstydu są zlikwidowane przez ich rządy szkoły, posterunki policji, połączenia komunikacyjne i placówki pocztowe. - My to wszystko przywracamy i przywrócimy - zapowiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Aaron Rodgers 2017-09-27 20:49:24
  Jak na razie dali taki dochód z ha aby mało kto coś na pierwsze dziecko więc po co aż tak propaganda. Głównie to patologia dostaje i Ci co na czarno robią i zero dochodu. Takie to 500 plus
 • nickt 2017-09-27 18:17:13
  jedną ręką dadzą łaskawie 500 a drugą 700 zabiorą.
 • Miasto 2017-09-27 18:08:20
  PiS to jest partia antymiejska i będzie rozliczona przy wyborach
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!