PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Sejm nie wysłucha informacji ministra o systemie informatycznym ARiMR

Sejm nie wysłucha informacji ministra o systemie informatycznym ARiMR fot. Pixabay

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 24-05-2017 14:14

Tagi:

O systemie informatycznym ARiMR już wszystko wiadomo – posłowie z sejmowej Komisji Rolnictwa opowiedzieli się przeciwko dyskusji o tym na forum Sejmu.Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajęła się dziś rozpatrzeniem i zaopiniowaniem dla Marszałka Sejmu wniosku Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat systemu informatycznego obsługującego wypłaty dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

Ze strony wnioskodawców nikt nie uzasadnił wniosku.

Poseł Dorota Niedziela (PO) opowiedziała się za przesunięciem debaty do czasu zebrania wniosków o dopłaty. Poseł Robert Telus (PiS) stwierdził jednak, że wniosek PSL to hucpa polityczna i zgłosił wniosek o jego odrzucenie.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski dodał, że system ARiMR stanowił „dojną krowę” dla wielu firm. Minister Jurgiel przedstawił już swoją informację „o wielkiej akcji dezinformacji rolników” - ktoś próbował przestraszyć rolników, ale minister poinformował o kluczowym działaniu agencji, która nie może być przez firmy informatyczne stawiana pod ścianą. Teraz agencja przygotowuje własny dział IT, ok. 40 informatyków już nad tym pracuje.

- To nie jest atak, ale prośba o informację – oponowała poseł Niedziela.

Posłowie z KRiRW opowiedzieli się przeciwko przedstawieniu na posiedzeniu Sejmu informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat systemu informatycznego obsługującego wypłaty dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

Więcej o informacji ministra: Raz jeszcze o realizacji płatności dopłat

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • mirecki 2017-10-12 14:53:15
  Głowę w piasek i nie ma problemu z rozwaleniem systemu informatycznego
 • Rysio 2017-05-25 17:50:22
  O zabójstwie w komisariacie wrocławskiej policji nie dyskutowano przez rok - dopiero teraz wpadka na całego.
 • ekojajo 2017-05-24 15:01:26
  73 mln wyrzucone w Błoto.Do pracy w Departamencie w Lublinie nie ma chętnych a jak są to rezygnują po miesiącu.Prezes Obajtek nie trafnie ,nie skutecznie i bez należytej charyzmy kierował największą agencją płatniczą w Europie.Było to do przewidzenia znając Jego dotychczasową karierę zawodową i wykształcenie.Kolesiostwo i partyjniactwo to jest to właśnie.Takie decyzje i powołania!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!