PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Sejm nie zajmie się nowelą ustawy PiS dot. wycinki drzew

Sejm nie zajmie się nowelą ustawy PiS dot. wycinki drzew Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 08-03-2017 13:02

Tagi:

Sejm w środę nie zajmie się proponowaną przez PiS nowelizacją ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew. We wtorek projektem nie zajęła się komisja ochrony środowiska ponieważ, jak wyjaśnił poseł wnioskodawca, przepisy wymagają doprecyzowania.Według wstępnego harmonogramu posiedzenia, Sejm w środę miał zająć się proponowaną przez PiS nowelizacją ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew. Komisja ochrony środowiska nie rozpatrzyła jednak we wtorek projektu tej noweli. Poseł wnioskodawca Wojciech Skurkiewicz (PiS) poprosił o zdjęcie tego punktu z porządku obrad komisji. Jak tłumaczył, wymaga on doprecyzowania.

Pytany, czy istnieje możliwość, że jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu, projekt może być poddany pod głosowanie, Skurkiewicz powiedział: - Będziemy starali się jak najszybciej pracować nad projektem, żeby jak najszybciej skierować go do Senatu i żeby jak najszybciej wszedł w życie.

- Poprosiłem przewodniczącego komisji ochrony środowiska o to, aby komisja zajęła się tym projektem na posiedzeniu w najbliższy czwartek, ze względu na to, że chcemy doszczegółowić projekt tak, żeby nie budził żadnych wątpliwości - tłumaczył poseł PiS.

Dopytywany, na czym polega "doszczegółowienie" projektu, dodał: "W projekcie, który przygotowaliśmy, brakuje jednego zapisu. Pozostajemy przy nakazie zgłoszenia do urzędu gminy zamiaru wycinki i pięcioletnim zakazie zbywania nieruchomości. Nie zapisaliśmy jednak w projekcie takiej sytuacji, kiedy ktoś nie zgłosi do gminy, że ma zamiar usunąć drzewa i te drzewa usunie. Chcemy to doszczegółowić, żeby takie sytuacje się nie zdarzały, żeby były prawdopodobnie obwarowane karą."

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy wzbudziły społeczne protesty.

Przygotowany przez PiS projekt noweli tej ustawy zakłada, że jeśli na nieruchomości zostaną usunięte drzewa, właściciel przez pięć lat nie będzie mógł jej zbyć na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Zakłada też kary administracyjne, jeżeli osoba fizyczna nie dotrzyma tego zakazu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • mc67 2017-03-08 19:45:37
  Była prywatyzacja ,to teraz trzeba zrobić nacjonalizacje .Co zrobić z własnością której sprzedać nie można ????
 • olekfara 2017-03-08 19:09:54
  Składam swój protest. Takie zapisy oznaczają w praktyce całkowity zakaz sprzedaży nieruchomości rolnych, bo rolnika też wpisują , jako prowadzącego działalność gospodarczą. Do cholery, od czego ci posłowie mają prawników, jeżeli już sami nie potrafią myśleć, niechże w końcu wykorzystają tych, którym się płaci ciężkie pieniądze. Proponowane przepisy, to kolejne ograniczenie prawa własności. Ktoś nam znowu na siłę proponuje powrót do socjalizmu.
 • Drwal ze wsi Kurwipadły 2017-03-08 13:45:08
  jedziem z koksem, łańcuch naostrzony 5 litrów paliwa gotowe, po obiedzie ruszam, do wycięcia 7 dębów.
 • pppr 2017-03-08 13:21:07
  "Opinia społeczna " telewizja, Po, namawia do złamania wyroku TK w wyniku którego zmieniona na zgodne z Konstytucją. Chyba że się mylę.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!