- Mój sposób na życie okazał się sposobem na sukces – tak oceniła dziś sytuację jedna z tegorocznych laureatek, Jolanta Lewandowska, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej „Spiżarnia Kujawska”.

I trudno o lepsze podsumowanie tego, co robią uczestnicy i laureaci konkursu.

- Wielkie gratulacje za ten wasz sukces – mówił do laureatów Dariusz Młotkiewicz, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. – Tworzycie sukces swoich firm, swoich rodzin, swój sukces osobisty – ale także budujecie nowe miejsca pracy, wyzwalacie energię. Wielki szacunek za to dla państwa, wielkie dzięki.

Jak mówił zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, miło jest przeżywać tę wspólną radość i trzeba mieć nadzieję na kolejne edycje konkursu, które pozwolą obserwować rozwój polskiej wsi.

Wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk pogratulowała uczestnikom konkursu odwagi.
- Nie jest łatwo zgłosić się do konkursu i poddać się swojego rodzaju ocenie i rywalizacji – stwierdziła. Jak podkreśliła, nagrodzeni tworzą mikroprzedsiębiorstwa. – Tą taką tkankę polskiej gospodarki. Bo gdzieś wielkie przedsiębiorstwa mamy, ale gdy przychodzą różne sytuacje trudne i kryzysy, to w każdej gospodarce przedsiębiorstwa mikro i przedsiębiorstwa małe są tą tkanką, która zapewnia kontynuację i stabilność, więc to co się dzieje na rzecz wzmacniania przedsiębiorczości, takiej indywidualnej przedsiębiorczości w małej skali, ma dla naszej gospodarki, dla naszego społeczeństwa ogromne znaczenie. I skoro jesteście państwo wyróżnieni spośród tych, którzy w tym sektorze gospodarki pracują, to gratulacje dla państwa, to wielkie państwu składam uznanie.

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Joanna Gawryszewska, prezes zarządu Fundacji na Rzecz Wspierania Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia. Nagrodzeni zmieniają swoje otoczenie, jakość życia - mówiła. Ich wysiłek został zauważony i doceniony, wzmocniono ich przekonanie, że to co robią ma sens:

- Zdajemy sobie sprawę, że ludzi aktywnych i z pomysłami na terenach wiejskich jest bardzo dużo. Praca codzienna nie pozwala jednak często spotykać się i wymieniać się doświadczeniami. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi z faktu wyróżnienia i możliwości spotkania. Naszą pasję zmian zawieziemy do naszych środowisk lokalnych. Jest to niezmiernie ważne, gdyż wierzymy, że przyczyni się do podbudowania, zmotywowania i będzie pomocne w dalszej działalności. Życzę wszystkim wytrwałości. Wierzę, że w każdej działalności, rzeczywistości i warunkach najważniejszy jest człowiek.

Konkurs „Sposób na sukces” od 15 lat organizuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!