PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Świnie w Rudnikach będą wybite

Świnie w Rudnikach będą wybite Ewa Biernacka i pow. lek. wet. Radomir Bańko w sobotę w Rudnikach; fot. Radio Biper

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 21-09-2017 14:56

Tagi:

Właściciele gospodarstwa w Rudnikach, u których w ostatnią sobotę powiatowy lekarz weterynarii był zmuszony odstąpić od wybicia świń, teraz pozwolą na wykonanie tej decyzji.Jak mówi właścicielka gospodarstwa, u której w ostatnią sobotę sąsiedzi nie pozwolili przeprowadzić zaplanowanego wybicia świń, poddaje się, bo nie widzi możliwości prowadzenia hodowli w takich warunkach.

Więcej o wydarzeniach w Rudnikach: 

Rolnicy z Podlasia: Weterynarzom dziękujemy

Rudniki: Za taką bioasekurację dziękujemy

- Tej strefy nie zniosą, świnie nie będą mogły być przemieszczane – mówi Ewa Biernacka. - Maciory już wyduszają mi prosięta, świnie będą się gryzły, a ja nie mam możliwości wywiezienia – tłumaczy swoją decyzję. Jak dodaje, przekonało ją też to, że jeśli nie zgodzi się teraz na wybicie świń, to wtedy, jak ewentualnie wystąpi u niej wirus ASF, już żadnego odszkodowania nie otrzyma.  

Świnie mają być wybite jutro o godz. 9. Mięso będzie przekazane do utylizacji.

Jak mówi pani Ewa, powiatowy lekarz weterynarii Radomir Bańko zapewnił ją, że pieniądze z tytułu odszkodowania otrzyma w ciągu trzech tygodni.

- Moja sprawa wywołała wielkie zainteresowanie – mówi pani Ewa. – Na jutro zapowiedzieli swój przyjazd nawet rolnicy z Zamościa i z podkarpackiego. Wszystkim dziękuję za okazane wsparcie. Zależało mi na nagłośnieniu sprawy, może informacja o tym, co się u nas dzieje, dotrze do najwyższej władzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (18)

 • ASFeriusz 2017-09-25 14:26:10
  pewnie dali do zrozumienia że będa się mścić i nawet do psów i kotów jak zechca sie przyczepią,nie dziwie się jak urzednik się zaweźnie to nie ma rady,chyba że ma zdrowie i nerwy walczyc wołac tv inną niż kaczą itp.
 • alf 2017-09-23 19:45:36
  Bismark powiedział jak chcesz Polskę ukarać to daj jej rządzić . I oto są skutki .
 • hodowca ze strefy 2017-09-22 11:05:23
  państwo zakazuje hodowli choroba zwalczana z urzędu państwo za to powinno zapłacić a kto dzisiaj płaci rolnik
 • alek 2017-09-22 10:42:21
  Ciekawe jakich warunków bioasekurscji nie spełniła ta pani bo niby to przez to cały ten burdel
 • rolnik z ok parczewa 2017-09-22 10:31:20
  Doktorek pewnie zadowolony że wygrał?! Banan na gębie na bank. Można "legalnie" zniszczyć człowieka?! Można!!!!Kolejny przykład na to i najgorzej że nie ostatni! Jeszcze żeby te świnie były chore. Dzików wszędzie mnogo i nietykalne. BRAWO POLSKO!!!!! Teraz świnie a potem drób. Zachód zaciera ręce
 • rol 2017-09-22 09:51:55
  czyli ZDROWE świnie do UTYLIZACJI ? czy ktoś to ogarnia ? ubić można ,,,ale PRZEROBIĆ i wykorzystać /nawet na krmę dla psów-kotów/ to jest MARNOTRASTWO W CZYSTEJ POSTACI , taka weterynaria ,,,,,szkoda gadać
 • M 2017-09-22 09:44:02
  Lek. pow. nastraszył pewnie w tym stylu, że przemieszczenie zwierząt i tak zależy od jego decyzji ( dowolnej uznaniowości), strefy niebieskiej w planach nie mają zamiaru zdjąć( vel przykład podlaskie) i tym buntem nic nie zyskają w ogólnym rachunku, a jeszcze pewnie dodał, że w razie ogniska dowalą im koszty za utylizację, z powodu braku bioasekuracji i Ci wymiękli.
 • R 2017-09-22 07:31:57
  C#@12yt, kiedy ty popaprańcu z KŁ zaczniesz czytać za zrozumieniem zanim stukniesz w klawiaturę?. Pani Basia wyrażnie ci pisze, że u niej nie ma objawów ASF w chlewni a więc żaden rolnik nie wniósł ASF do chlewni przez swą głupotę. Wybicie świń jest prowadzone profilaktycznie, bo teren jest zagrożony przez dziki z ASF Hodowca, "Jak dodaje, przekonało ją też to, że jeśli nie zgodzi się teraz na wybicie świń, to wtedy, jak ewentualnie wystąpi u niej wirus ASF, już żadnego odszkodowania nie otrzyma. "Rozumiesz ty bucu , obrońco kasty amatorów darmowego mięcha i dobrej zabawy???? To dzik roznosi ASF po Polsce, zaraża nim paszę, trawę, ściółkę itp. Sam wjedziesz w gówno dzika , które na terenie farmy skapnie z błotnika i na czystym buciku wniesiesz do chlewni. To dzik roznosi ASF, nie świnia
 • Rolnik z bialskiego 2017-09-21 21:31:18
  Poradzimy sobie z weterynarią, nawet z ASF tylko RAZEM
 • Adam 2017-09-21 21:22:45
  Tam rolnicy medialnie zaprzeczyli takiej kontynuacji walki z ASF. Powiedzieli co trzeba zrobić i powtórza to z większą siłą.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!