Ruszył jesienny okres ubezpieczeń. Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą Concordia Polska TUW informuje, że rozpoczął jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych i przypomina przy tej okazji:

„Tegoroczny jesienny limit środków finansowych na dotacje do składek jest niższy niż w poprzednich latach, to oznacza, że sezon może zakończyć się wcześniej, dlatego Bank BGŻ BNP Paribas zachęca, by nie zwlekać z podjęciem decyzji o zawarciu umowy ubezpieczenia.”

Również PZU przypomina, informując o rozpoczęciu jesiennej kampanii zawierania ubezpieczeń upraw rolnych: „Oferta obejmuje ubezpieczenia z dopłatą z budżetu państwa oraz niedotowane. W październiku rolnicy będą mogli ubezpieczyć w PZU uprawy ozime: zboże i rzepak. Atrakcyjne dla budżetu gospodarstwa rolnego są ubezpieczenia dotowane. Państwo dopłaci do nich nawet do 65 proc. składki. Dopłata ta jest realizowana w ramach limitu przyznanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.”

Poziom dopłat z budżetu państwa do składek ubezpieczeń należnych od producentów rolnych z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia upraw rolnych lub zwierząt gospodarskich na 2016 r. został określony przez Radę Ministrów w rozporządzeniu z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2016 r. (Dz. U. poz. 2024) i wynosi 65% składki do 1 ha upraw rolnych i 65% składki do 1 szt. zwierzęcia gospodarskiego.

Według zapowiedzi ministerstwa, w przyszłym roku zwiększy się udział budżetu państwa w systemie ubezpieczeń do 925 mln zł, a więc czterokrotnie.

 

Więcej:  Ubezpieczenie całego gospodarstwa w jednym pakiecie będzie możliwe?

Podobał się artykuł? Podziel się!