PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W ciągu tygodnia miliard zł trafi na konta rolników

W ciągu tygodnia miliard zł trafi na konta rolników Minister rolnictwa Marek Sawicki. Fot. P. Waniorek

Rozpoczyna się płatność pomocy suszowej, zaliczek dopłat bezpośrednich, płatności ONW i rolnośrodowiskowej.Konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, zapowiadana na temat „Rozpoczęcie wypłat zaliczek płatności bezpośrednich, ONW oraz pomocy suszowej” - w wersji sejmowej, jako organizowana przez Biuro Klubu PSL, ma już temat „400 mln złotych dla rolników”.

- Trwa kampania wyborcza. Część polityków zajmuje się głównie kampanią wyborczą i rozdawaniem kiełbasy wyborczej. Ja tradycyjnie kiełbasy nie rozdaję, rozdaję za to jabłka i przynoszę kolejne dobre informacje dla polskich rolników. Dziś na konta polskich rolników wpłynie pierwsza transza pomocy suszowej w wysokości 200 mln zł  – tak przywitał minister dziennikarzy.

Minister nie podał stawek pomocy do ha udzielanej po suszy, zapewnił tylko, że jeszcze w przyszłym tygodniu cała pula pieniędzy przeznaczonych na ten cel zostanie rolnikom wypłacona. Liczy też na środki unijne.

- Dziś także rozpoczynamy wypłacanie zaliczek w poczet płatności bezpośrednich – mówił minister. - Ma to związek z trudną sytuacją rynkową, także z suszą. Jest to decyzja moja, żeby wcześniej niż 1 grudnia rolnicy mogli być zasileni środkami finansowymi. Łącznie na zaliczki chcemy przeznaczyć do końca listopada miliard sto milionów złotych, ale w dniu dzisiejszym, pierwsza transza, jaką wypłacamy, to 162,2 mln zł. Podobne pule środków będą wypłacane w poniedziałek i we wtorek.

"Trzecią dobrą wiadomością" przekazaną bez ministra była informacja o rozpoczęciu wypłat ONW i płatności rolnośrodowiskowych.

- Na płatności ONW chcemy przeznaczyć w ciągu najbliższych trzech dni prawie 40 mln zł, natomiast na płatności rolnośrodowiskowe 13,6 mln zł. Chcę wyraźnie podkreślić, że w najbliższym tygodniu w związku z trudną sytuacją finansową w polskim rolnictwie, niskimi cenami, i w związku z oferowaną przez rząd pomocą suszową, na kontach polskich rolników znajdzie się ponad 1 mld złotych. Sukcesywnie płatności zaliczkowe, płatności rolnośrodowiskowei ONW będziemy wypłacali do końca listopada, natomiast normalnie z dniem 1 grudnia będą realizowane już pełne dopłaty bezpośrednie – zapowiedział minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (60)

 • młody rolnik 2015-10-22 23:34:01
  do rolnika imbecyla z psl
  Człowieczku Bustowski to nie zlodziej, to nie pslowska prostytutka polityczna, ktora moze z kazdym, PS z ludowym pozdrowieniem po 25. Co ty piszesz za bzdury!!!
 • rolnik 2015-10-22 19:21:36
  Bustowski
  Już niedługo władza się zmieni w agencji i twoi kumple z PO, Lewicy czy sympatie z PSL przestaną cie chronić... jak zawsze poukładałeś się na czas...
 • nie głosuje na frajerów 2015-10-21 21:33:19
  małe sprostowanie - zamiast "młodego" zaliczkę dostają wysokobiałkowe
 • nie głosuje na frajerów 2015-10-21 19:53:47
  Teraz oczywiście połowa tych dopłat
  @jarki - to frajer, nie mógł wiedzieć :)
 • nie głosuje na frajerów 2015-10-21 19:48:45
  @kujawianka - teraz tylko JPO + dodatkowe + ewentualnie "dla młodego", reszta, w tym zazielenianie w czerwcu ;)
 • kujawianka 2015-10-21 17:11:54
  kuj-pom, jest zaliczka dopłat na koncie......niecałe 30 % ??? .
 • jjk 2015-10-21 15:06:13
  masz racje pogonić tych złodziei i oszustów , wysokobiałkowe ,,,i pomidory to ich koniec ,
 • smoku 2015-10-21 11:34:26
  No zagłosujesz na PIS a ten wejdzie w koalicję z PSL ( o ile wejdzie, oby nie do parlamentu) i absolutnie nic się nie zmieni. Trzeba poprzeć tych co chcą zmienić cały ten chory system a nie tylko stołki.
 • wiel 2015-10-21 09:51:30
  najlepszy czas dla rolników to czasy lepera , teraz zabrali dopłty krajowe , oszukali na wysokobiałkowych , zobili dla swoich pomidory ,,, podziękujmy oszustom , teraz zagłosuje na pis
 • cezar 2015-10-21 09:34:56
  Witam, czy ktoś dostał jakiekolwiek dopłaty z warmińsko-mazurskiego ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!