PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak się nazywa pan na zdjęciu ?

Zmienny, 2011-01-21 22:06:14

Matix, nieusunięty obornik to nie problem,zawsze można rzucić słomę.Nie jestem ginekologiem.Miałem na myśli ekstremalne warunki.Bywało.Ale mam też hodowców porządnych,do jakich ty też się z pewnością zaliczasz .Solidnych hodowców szanuję i pozdrawiam życząc ,pomimo dekoniunktury świńskiej,zdrowia i sukcesów .

wet, 2011-01-05 22:41:44

narzekają,że obornik niewyrzucony,a kto wiedział kiedy będą jeździć?

matix, 2011-01-05 21:52:30

Nie tylko sznur ostał mi się chamie.Dam radę.Ale ty możesz niedługo mieć problem by swój sznur koniec z końcem związać.

krus i zus, 2011-01-05 20:36:51

"miałeś chamie złoty róg,ostał ci sie jeno sznur"tyle lat nie było świadectw i nikomu to nie przeszkadzało ,no ale taka kasa nie trafia się zawsze(nawet 5.000-6.000zł na miesiąc)jak byście nie byli tacy zachłanni to i rolnicy by się nie oburzali.

sponsor vet, 2011-01-05 20:06:37

Chciałbym pochwalić redakcję FARMERA za rzetelne podawanie bieżących informacji.Ten portal też reprezentuje jakiś poziom nie jak /PPR/ tam obciach brać udział w dyskusji.

prosiak, 2011-01-04 07:37:51

Pan minister Sawicki nasz nowy DYZMA chyba dopnie swojego skłóci rolników z lekarzami wet,a sam na tym wypłynie na jesień w wyborach.

prosiak, 2011-01-04 07:34:28

Krew pobierano w takich warunkach jakie zastano .Często w urągających przepisom o dobrostanie zwierząt nie wspominając o godności lekarza pobierającego próby.Mając to na uwadze badający mógł odstąpić od wykonywania czynności służbowych co musiałby umotywować przed zlecającym mu te czynności PLW.Nie chcąc wchodzić w konflikt nie robił tego i wdrapywał się po górach gnoju,brodził w kałużach gnojowicy wdychając mieszaninę amoniaku ,siarkowodoru i innych gazów "zdrowotnych".Włoskowiec różycy bytuje w organizmie świni.Choroba manifestuje się w określonych sytuacjach.Nie wet zaraził ci Buraku stado ale gdybyś był bystrzejszym hodowcą zauważył byś niepokojące objawy .Wet ,gdybyś dał jemu i sobie szansę wyleczyłby ci tę banalną chorobę.Miej pretensje do siebie.

wet, 2011-01-03 23:54:35

Odniosę się do pana BODZIO pan wie i Ja wiem w jakich warunkach pobierano krew, przez te pobieranie wet zaraził mi stado różycą i oczywiście upadki, jak mówiłem przed wejściem do chlewni żeby się zdezynfekował i przebrał to się zaczął rzucać że On nie musi pobierać a to był jego obowiązkiem przebrać się "PAN I WŁADCA". Oczywiście zgadzam się z tym Jaka praca taka płaca i każdy powinien mieć jakiś zysk. I ten rolnik też pracuje nie tylko wet.

BURAK, 2011-01-03 22:52:29

Oczywiście, że bolą cudze poieniądze, ale nie widzi się ile pracują lekarze wet. w trudnych warunkach narażając swoje zdrowie. Owszem ktoś powie taka ich praca, ale i płca winna być godna. Panowie rolnicy, chyba dobrze wiecie w jakich warunkach pobierano krew od kwiczących nad uchem świń przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin. Niekiedy stan higieniczny kojców wołał o pomstę do nieba.
Teraz to co ta grupa zawodowa zrobiła jest nie ważne, bo p. minister dogadał się z tzw. władzami Izby Wet./podobno broniącej spraw lekarzy terenowych/ i służbami obsługującymi molochy - ubojnie. Lekarze wet. w terenie do 65 roku życia mają ciężko pracowć w oborach, chlewniach - ktoś pisze o utraconych łatwych pieniądzach. Przecież w każdym zawodzie niektóre dochody są okupione mniejszym wysiłkiem.

bodzio, 2011-01-03 22:01:21

Szanowny Panie Tuczniku czyżby uważał Pan ,że to \"wet \"powinien sponsorować badania Pańskiej chlewni? Typowo polskie-bardziej Pana boli, że\"wet\"może zarobił parę groszy ,niż to że rząd marnotrawi setki milionów złotych.

Nie świnia, 2011-01-03 20:30:02

Polacy jak łatwo wami manipulować, minister lekką rączką z dnia na dzień wydaje decyzję wpływającą na zdrowie społeczeństwa i załamuje budżet pewnej grupy społecznej, a Wy skaczecie sobie do oczu. Na tym polega "ich" gierka. Pan minister,/ale czyj to minister/, chyba tylko rolników, bo większość ministrów to też rolnicy, posiadacze sporej ilości gruntów. Minister Sawicki, jest ministrem tylko dla rolników, bo dla pozostałych służb pracujących w otoczeniu rolnictwa ministrem na pewno nie jest. Dla tych służb nie ma żadnych przywilejów./dotacji, programów unijnych, rent strukturalnych, premii itp... Lekarze wet. napracowali się przez dwa lata w trudnych warunkach nad zdrowiem stad świń, a p. minister chyba nie rozumiejąc zagrożenia zmienił rozporządzenie w taki sposób, aby przypodobać się oczywiście rolnikom, oskarżając lekarzy o wyższe stawki. Ale to p. minister spłaszczył ich pracę do ceny za piwo. Ludzie chyba w tym kraju tylko buraki i prostaki coś znaczą, nie ludzie z wykształceniem. Pytam się dlaczego cena żywca tak spadła i chów trzody jest nieopłacalny? Dlaczego rząd i ministerstwo dopuszcza to tak potężnego importu świń z zachodu, dlatego Polska świnia jest tania. Co w tej kwestji robi ministerstwo.
Ktoś pisze o podatkach płaconych przez rolników, ludzie chyba nie wiecie o czym mówicie. Te pare groszy podatku gruntowego 4x w roku nazywacie podatkiem i ok 280 zł krusu co kwartał, to koszty? Każdy pracujący zawodowo, nawet ten młody człowiek który otwiera własną firmę nie znając czy będzie miał jakikolwiek dochód musi zapłacić ZUS w kwocie ponad 200 zł/ miesiąc. Niech rolnicy lepiej nie wypowiadają się na temat podatków bo to farsa. Przykro,że w Polsce zawsze ktoś /jakaś grupa społeczna jest winna/ tylo nie omylni ministrowie i rządzący. Nie chce się już gadać....

bodzio, 2011-01-03 20:22:02

Niedługo wybory,minister Sawicki najpierw świadectwa wprowadził ustalili stawkę za świadectwa,a tuż przed wyborami dobry wujek zniósł świadectwa,niech się rolnicy cieszą.

prosiak, 2011-01-03 18:49:29

Z CZEGO SIĘ CIESZYCIE
Od 1 stycznia 2011 r. wchodzi w życie ustawa okołobudżetowa zmieniająca stawki VAT. Podatek na pasze wzrośnie z 3 do 8 proc. Biorąc jednak pod uwagę zmianę stawek na inne produkty, można spodziewać się podwyżek cen pasz o więcej niż 5 proc.
A świadectwa to czysty populizm, aby odwrócić uwagę od podwyżek cen energii, pasz i innych środków produkcji.

Sawicki wszystkich wykiwał, 2011-01-03 18:31:47

A jak myślisz prosiak, że na gospodarstwie zostaje przysłowiowy \"głupi Jaś\". A według mnie powinna wystarczać decyzja świadcząca o statusie chlewni.

tucznik, 2011-01-03 18:18:30BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Na kolejny fungicyd za wcześnie, żeby chociaż było około 21 dni odstępu 

przem

@ikcomas po 770 brutto, zakup w sierpniu