PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

rolnicy na spisie rolnym zawyżali swoje dochody i stan posiadania.US stw.,że dochód wzrósł o 12%.
W KRUS-ie nie ważne jest czy płacisz 5 lat czy 40 składki i tak wszyscy otrzymają taką samą emeryturę.

iza, 2011-01-11 22:14:36

A kto będzie liczył ten dochód?
Nadal Urząd Statystyczny?

Elżbieta, 2011-01-10 11:41:27

Kolega ma rację bo często zdarza się że ktoś po kilku latach otrzymuję emeryturę no ale z jednej strony taka jest misja systemu ubezpieczeń SPOŁECZNYCH.

Marcin, 2011-01-05 17:32:58

Ja mam taka propozycję aby KRUS brał pod uwagę ile lat ktoś płaci krus przy przyznawaniu emerytur bo to bywa krzywdzące ZUS to bierze pod uwagę.

Rolniczka, 2011-01-05 16:41:34

Nie ma pieniędzy w ZUS-e czy KRUS-e?Niech zatrudnią więcej pracowników i postawią nowe pałace,bo tak mozna nazwać budynki tych instytucji.Macie pojęcie ile kosztuje utrzymanie tego?No i ludzie w mieście mają pracę.Dobrze że mój mąż pracuje poza rolnictwem bo inaczej ciężko byłoby żyć z 20 ha.Nie mam urlopu,świąt,weekendów ani chorobowego tylko dlatego że płacę niską składkę,ale nawet gdybym chciała płacić więcej,to nie ma takiej opcji.Moje dzieci nie chcą pracować w rolnictwie,mówią że to za ciężka praca i lepiej byłoby sprzedać ale ja nie potrafię żyć w mieście i głupia charuję jak wół za te marne grosze i przykre słowa od ludzi którzy nie znają tej pracy.

jaremka, 2011-01-05 07:59:18

Ok. Jaremka, ale przecież z KRUSu nie ruszają bo teraz OFE zdegradowali do roli KRUSu, choć renta czy emerytura z ZUS jest głodowa, ale nie aż tak jak te z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, poza tym system rolniczy jest dziurawy, sporo pieniędzy z niego wycieka!

igor, 2011-01-04 21:58:05

kimi,ja też muszę dorabiać do aby nie zbankrutować.Teraz żałuję,że niepracuję na etacie jak z moje rodziny.Nie mają ziemi a pięniedzy o całe niebo więcej.Stać ich na wczasy i nowe domy,a jak Polska wieś wygląda?Bieda aż piszczy.Większość dorabia jeśli pozwala zdrowie lub żyje z emerytury babci,dziadka. Całe szczęści,że moje dzieci już pracują i same opłacają sobie studia,bo przy dochodach z gospodarki nie bylibyśmy w stanie ich utrzymać.Co do chorobowego to lekarze rolników też traktują gorzej,jak bratowa z miasta przecięła paluszek to odrazu chorobowe i porządne odszkodownie dostała.Mój mąż skręcił nogę i go dłuższy czas bolała to lekarz powiedział,że cygani.Zmienił zdanie,gdy mąż powiedział,że niechce chorobowego i dał mu skierowanie na rechabilitację.Odszkodowania dostał aż 3% na drugiej komisji.Więc nie widzę równego traktowania.A dlaczego dziennikarze nie mówią ile rolnik dostaje chorobowego za miesiąc?

iza, 2011-01-04 21:55:28

Witam polemizujących na temat KRUS-u.Jestem rolniczką z wyboru od 24 lat,pochodzę z miasta.Jak czytam te wsystkie wypowiedzi to krew mnie zalewa.Wiem dlaczego rządzący boją się reformy KRUS-u.Koszty przychodu przewyższą sam dochód i z czego zapłacimy podatek? Skarbówka musiałaby jeszcze dopłacać.Taka jest prawda i tego wszyscy się boją.Potrzebne są wszystkie zawody i każdy ma prawo do godziwego

jaremka, 2011-01-04 21:04:25

Informacja dla KIMI żeby dołożyć do gospodarki to idą dorobić do miasta tego nie widać w żadnych statystykach bo robota jest na czarno ale ostatnio dowiedziałem się o kolejnych gospodarzach którzy przegrali już swoją walkę i nie mają z czego dołożyć więc poszli do pracy

mk, 2011-01-04 19:34:52

kimi, rolnicy dokładaja z Twojej kieszeni. Jak nie wiesz nic o Krusie to lepiej nie pisz głupot, a jeśli zazdroscisz rolnikom to kup sobie średnie gospodarstwo i spróbuj z niego wyżyć! Brak informacji nie przesądza że można robić porównania.

Paweł, 2011-01-04 19:28:02

Dobrze ale tylko jaka jest emerytura w KRUS i w ZUS np aby 1 policjant otrzymywał emeryturę musi pracować na niego 7 osób ze średnim wynagrodzeniem, a na rolnika zaledwie 2. Nie miejmy pretensji co do systemu ubezpieczeniowego bo każdy ma dobre i złe strony.

Marcin, 2011-01-04 19:03:36

Biedni rolnicy jak zawsze,dlaczego młodzi ludzie prowadzący działalność w mieście mający dochód 2 tys muszą płacić ZUS 800 zł , a nie jak rolnicy 68 zł Rolnicy od kilku lat ciągle dokładają do wszystkiego do świni do mleka itd ciekawe z czego oni dokładają jak żyją tylko z gospodarki.

kimi, 2011-01-04 17:34:38

najwyzszy czas cos zmienic w tej instytucj i co ja mam z tego od 25 lat jestem rolniczka i co gdy choruje nie mam nawet zwrotu chorobowego bo jak ostatnio lekarz steierdil sa to choroby krutkotrwale a kruz wymaga wiecej i gdzie sprawiedliwosc normalny czlowiek pracujac gdy jest chory ma swoja ulge a rolnik nic gdyz stan zapalny to kwestia tylko 14 dni moze mi ktos wytlumaczy do jakiej kategori nalezymy czy tylko tej ktora ma zasowac na tych idiotow co wymyslaja takie przepisy nigdy nie moglam sie z tym pogodzic dlatego zrezygnowalam z rolnictwa oddala je mojemu mezowi a ja podjelam prace i jestem zadowolona bo uwazam ze teraz traktowana jestem jak wszyscy

hemikson, 2011-01-04 13:44:28

Moim zdaniem to dobre rozwiązanie nie dotyka biednych rolników których jest duża większość a dodatkowo pozwala pozyskać więcej wpływów od tych bardziej zamożnych którzy dobrze sobie radzą w sektorze.

Marcin, 2011-01-04 12:30:34

wygląda na to że rolnictwo będzie tak czy inaczej zmarginalizowane , przede wszystkim w Polsce ale i pewnie w Europie .
Napromieniowywanie żywności to kolejne narzędzie w globalnym handlu żywnością w rękach międzynarodowych korporacji.
Przedłużając żywotność produktów na półkach sklepowych, napromieniowywanie pozwala wielonarodowym korporacjom na to, by produkowały żywność w biednych południowych krajach i potem napromieniowaną transportowały do krajów konsumentów, zyskując tym samym kontrolę nad światowymi zasobami żywności. Dla tych wielkich firm napromieniowywanie żywności jest bardzo przydatne, ale wszystkim pozostałym szkodzi.
Międzynarodowe korporacje takie jak Cargill/Excel, Philip Morris/Kraft i Del Monte potrzebują technologii napromieniowywania dla zwiększenia swego globalnego zasięgu. Dla maksymalizacji zysków ponadnarodowe korporacje używają swych wpływów w międzynarodowych negocjacjach handlowych by propagować napromieniowywanie. Tymczasem Stany Zjednoczone, Europa, Australia i Kanada przygotowują się do zwiększenia importu produktów spożywczych, uprzednio poddanym promieniowaniu.

eradycator, 2011-01-04 11:23:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Tylko mżawka niestety tutaj podobnie. Z dużej chmury mały deszcz

jarki

Jak byście porównali-ocenili działanie tetrakonazolu do tebukonazolu  A jeszcze lepiej tych substancji w połączeniu z...