PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Bepa ma swoiste pojęcie o higienie. To tak jak by mył ręce nie przed każdym posiłkiem ale tylko przed snem - w ciągu dnia nie - bo zniszczy pozytywne bakterie ??

tomasz0859, 2011-06-30 08:15:28

Nie zupelnie. Dezynfekcje (dipping)stosujemy w koncowym etapie zasuszania (2 -3 ostatnie udoje), i czesciowo w pierwszym tygodniu po wycieleniu. Po za tym w okresie laktacji nalezy dbac aby wymie i strzyki byly miekkie i nie przesuszone --> krem nawilzajacy do tego celu w razie potrzeby aby zapobiec uszkodzeniu naskorka (pastwisko latem --> nalezy zapobiegac naslonecznieniu --> krem przeciw opalaniu).

bepa, 2011-06-29 22:43:30

To znaczy w ogole nie dezynfekujesz strzykow?

Dorka, 2011-06-28 19:48:36

Naturalnie, na strzykach udojowych znajduja sie bakterie pozytywne i negatywne. Uzywanie srodkow dezynfekujacych przez dluzszy okres przeszkadza produkcji naturalnej flory bakteryjnej, co prowadzi do negatywnego rezultatu jesli chodzi o zapobieganie zapalenia wymiwnia. Kilkakrotnie wymieniany w artykule jod, prowadzi do wysychania naskorka i suchej powierzchni dojek. Jako rolnik i producent mleka +++ nie jestem zwolennikiem srodkow dezynfekcyjnych.

bepa, 2011-06-26 22:51:43BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm