PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po co się zastanawiać jak to obejść......po prostu w najbliższych wyborach olać tę bandę sprzedawczyków i konfidentów pracujących dla wszystkich tylko nie dla nas POLaków.TO JEST GOTOWA USTAWA DLA TYCH CO BĘDĄ MIELI PIENIĄDZE.DLA OBCOKRAJOWCÓW......A NAM OSTANIE SIĘ TYLKO SZNUR....HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO

~~rolnik, 2011-07-25 07:34:20

Którego rolnika stać na zakup np. 110 ha w jednym przetargu nawet rozkładając raty na 15 lat przy wpłacie 20% po wygraniu i cenie wywoławczej za ha rynkowej? Tylko "rolnika" który dochody ma z innej działalności typu handel, przemysł i dochód opłaca mu się przerzucać na nieopodatkowaną działalność rolniczą. Jeśli nawet rolnik zacznie spłacać zakupioną ziemie nie będzie go stać na inne inwestycje, a zachód na niego czekać nie będzie.

Qbel, 2011-07-24 01:09:45

Wszystko ladnie i pieknie to wyglada w teorii ze strony ministerstwa . Ale jest duze prawdopodobienstwo , ze ziemia ta nie trafi w rece rolnikow tylko spekulantow kturzy sprzedadza ja z zyskiem.Moze jednak lepiej by bylo zawerzyc i zaostrzyc wymogi wzgledem dzierzawcow , a cwaniacy sami sie wykrusza .Nie jest to jednak realne bo wlasnie ci cwaniacy to w kieszeni ministra i urzednikow AWR siedza!!!!

Obserwator, 2011-07-23 21:10:02

Często sa to spółki pracownicze które mają osobowość prawną i podlegaja prawu gospodarczemu, z zusem na czele. Czesto zakup areału nie był mozliwy bo agencja nie wystawiała na sprzedaż z rożnych powodów (brak planu zagospodarowania, roszczenia). Aby utrzymywać ziemię w kulturze, restrukturyzować zatrudnienie (odpływ pracowników) inwestowali w nowy sprzęt i stare budynki ktorych agencja nie chciała wycofać z użytku mimo braku ekonomicznego uzasadnienia ich remontu.
Wszelkie inwestycje w mechanizację były finansowane z kredytów oprocentowanych stopą rynkową bez preferencji. Zresztą jak tu trafnie inwestować skoro dzierżawy były po 10 lat bez widoków na wykup?
Rolnik indywidualny zainwestuje w ziemię ale nie w ludzi ktorych zatrudni na czarno, bez prawa jazdy, uprawnień spawalniczych itd.

Qbel, 2011-07-23 19:21:18

Dzierżawa ma tylko uzasadnienie w przypadku kiedy areał jest strategiczny dla kraju.
Jeżeli ktoś użytkuje ( czyt.dzerżawi) już 10 lat i nadal nie przystępuje do próby wykupu lepiej by oddał tą ziemię bo jak nie wygospodarował w tym czasie możliwości zakupu ( kredyt na zakup ziemi jest prawie taki sam jak koszt dzierżawy) znaczy, że przejadał dochody i dalej tak będzie czynił. Właściciel nie przeje, zainwestuje, więc dajmy sznsę tym co będą odpowiadali za to co rtobią własnym majątkiem. Kombinatorzy niech sobie kombinują dalej tylko nie kosztem rolnika.
Ważne by zasady sprzedaży były wycelowane w rolników. Nie jesteś rolnikiem, nie masz uprawnień- nie możesz kupić. DOŚĆ ROLNIKÓW Z MARSZAŁKOWSKIEJ na polskiej wsi

tomasz0859, 2011-07-23 13:24:11BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

M@ciej, ciebie nie można zaznaczyć małpa ;)  Masa zmian. Ale będą jeszcze poprawki . Nie wiem jakie. Jestem odcięty od info. ...

miwigos

Przed chwilą, R-w napisał: Minimum 200 kg na hektar, po pierwszych wiosennych zabiegach uprawowych na polu żebyś z kabiny nie...