PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nie dziwcie się od głupich ustaw aż się roi .Miałem trzy lata temu dwukrotnie grad w gospodarstwie.Zgłosiłem szkodę i otrzymałem wyjaśnienie :komisja może być powołana jeśli zostaną zniszczone uprawy na większości terenu gminy .Tak się składa ,że grad przeszedł przez 60% moich upraw i jeszcze kilku rolników łącznie gospodarujących na obszarze mniejszym od mojego gospodarstwa.Zniszczona została Plantacja która daje 80-85% dochodu gospodarstwa .I jaką pomoc otrzymałem,żadnej nawet umorzenia podatku rolnego.Do dzisiaj mam przed oczami mściwych urzędasów miejskich,którzy doprowadzili do tego ,że nawet nie dostałem kredytu klęskowego.Do dzisiaj poważnie odczuwam skutki tamtego gradobicia.A wszystkie szczeble władzy chłopskiej odmówiły mi wsparcia.Jak mam głosować na takie typy a właściwe mściwych przeciwników rolników ,którzy mają pracę tylko dzięki istnieniu rolników.

yx, 2011-09-27 21:09:25

nikogo nie interesuje, że jak zboże przymroziło, to zwierzęta nie mają co jeść i trzeba pasze kupować, chyba chodzi o to, co napisałaś rolniczko

rolnik, 2011-09-26 21:50:18

Tak szacowanie strat jest liczone w całym gospodarstwie lecz dlaczego jeśli rolnik poniósł straty w produkcji roślinnej przez przymrozki wiosenne nie jest liczony fakt że również przez zmniejszenie zbiorów zmniejsza się automatycznie produkcja zwierzęca? Ciekawe co by na to odpowiedział minister Sawicki? Ustawa powinna być tak skonstruowana by i tacy rolnicy posiadający również produkcję zwierzęcą otrzymali pomoc by nie zmniejszać liczby zwierząt tylko by móc dokupić zboża i nic nie zmieniać! A za chwilę będzie kolejny problem bo będzie spadek pogłowia trzody chlewnej i co trzeba będzie robić? Oczywiście sprowadzać mięso z zagranicy! Ale to chyba o to właśnie chodzi obecnemu rządowi!!!!

rolniczka z kujawsko-pomorskiego, 2011-09-26 17:46:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

No bo na tamtego to musiałbym kredyt brać. Ceny masz takie... :p 

arszczecin

23 godziny temu, Marecki napisał: Wziąłbym mm.  Jak miałem ślicznego 100% SMa to nie chciałeś. Teraz to...