PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@młody rolnik,

A co właściwie nazywasz "tak dobrymi informacjami"? Bo to wszystko, co tu piszę, wyskakuje w Googlach, jak wpiszesz Ursus ;) A jak wejdziesz na jakieś forum biznesowe, czy rolnicze, to linków i artykułów jest pełno - wystarczy chcieć. Narzekać i atakować firmę (nie tylko Ursusa) jest bardzo łatwo, ale to do niczego nie prowadzi. Lepiej jest usiąść na jeden wieczór i poczytać na jakiś temat, a dopiero potem wyrażać swoje opinie. Ja poczytałem o Ursusie, Warfamie, ich planach i możliwościach i już mam jakiś ogląd sytuacji i uważam, że mogę się wypowiadać. A na specjalistycznych forach jest sporo ludzi, którzy kibicują tej firmie i w nią wierzą, bo mają ku temu podstawy.

Antek35, 2012-09-08 14:03:40

skoro masz takie dobre informacje to śmiem twierdzić że jednak pracujesz dla nich

młody rolnik, 2012-08-31 22:13:21

Powiem Ci Bzyk, że jeśli zaproponują mi kasę za moje wpisy, to chętnie przyjmę ;) Ale Twoim zdaniem, pisanie dobrze o polskiej firmie musi już oznaczać pracowanie dla nich? Gdybym chwalił niemiecką albo brytyjska firmę, to nie miałbyś zastrzeżeń? Trochę niepoważne podejście. Wystarczy, że rzucisz okiem na ostatnie wyniki finansowe Ursusa i ich obecną sytuację na giełdzie - akcje drożeją, a to znak, że rynki wierzą w powrót tej marki. Jeśli przeszkadza Ci powrót tej marki, to mam dla Ciebie złe informacje - u nich dzieje się coraz lepiej ;)

Antek35, 2012-08-31 21:41:48

A ty Antek to chyba pracujesz dla tego Ursusa. Dobrze płacą?

Bzyk, 2012-08-30 19:03:48

@jarki
Pewnie, że kiedyś interesowali się nimi odbiorcy z Zachodu, ale ciężko wymagać, by teraz nagle wrócili do tej firmy. Zakładam jednak, że małymi krokami Ursus dojdzie i do tego. Warto zacząć od czegokolwiek - Bałkany i Turcja wydają się niezłym początkiem.
Co do jakości produktów z Chin, to zgodzę się z Tobą - jeśli produkowane pod nadzorem, to będzie dobrej jakości. Chodziło mi raczej o to, że nie ma się co czepiać polskiej produkcji, bo u nas zmieniła się poważnie mentalność i nie robi się już fuszerki (oczywisćie są od tego wyjątki). Moim zdaniem, Polacy mogą wyprodukować równie dobry sprzęt, co Chińczycy, czy Francuzi.

Antek35, 2012-06-20 19:21:22

Pierwsze dni Ursusa na giełdzie nie są za ciekawe
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ursus;sa,urs,informacje.html

biedron, 2012-06-18 08:20:51

sam piszesz ''Skoro ciągnikami Ursusa zainteresowali się już odbiorcy z Turcji i Bałkanów, to chyba o czymś to świadczy''
kiedyś tą marką interesowali się również klienci z zachodu .
zresztą odwoływanie się do logo i historii niema sensu bo te molochy w okresie przemian miały zbyt silne związki zawodowe {solidarność} chciały nas polaków uczyć demokracji a sami nie potrafili się dostosować do zasad wolnego rynku i wszystkie poszły drogą kolebki solidarność {stoczni gdańskiej}
jedynie jedna spółka córka ursus Chełmno potrafiła się odnaleźć i potrafi walczyć o klienta opisałem to na forum
wracając do traktorów pożyjemy zobaczymy obym się mylił a to że podzespoły np.w jd są z chin nie świadczy że są złe adidas to też china ale pod kontrolą
u nas niema tradycji solidnej pracy ani płacy i dlatego jeśli nawet będą składane z markowych podzespołów nie będą jakościowo dorównywać tym z zachodu w wspomnianym jd są zespoły 2-3 osobowe montujące i one za to odpowiadają bo wiadomo kto składał słowem jaka płaca taka praca

jarki, 2012-06-18 07:43:54

Jeśli ktoś jest realistą, to nie może już wierzyć w siłę i potencjał polskich firm? Przecież spora część producentów, których uznajesz za firmy zachodnie produkuje sprzęt w Chinach i później montuje jedynie znaczek swojej marki. Skoro ciągnikami Ursusa zainteresowali się już odbiorcy z Turcji i Bałkanów, to chyba o czymś to świadczy. Ciągniki są dobrej jakości i wygrywają z konkurencją pod względem ceny. Też jestem realistą i uważam, że Ursus ma szanse odnieść sukces.

Antek35, 2012-06-17 18:37:51

mnie nie chodziło o to że rolnicy nie znają oferty lepszych firm
ale o to że chwalą ci co mają ursusy ale nie pracowali na zachodnich

dobrze życzę wszystkim naszym firmom bo to jest dobre dla gospodarki ale jestem realistą

jarki, 2012-06-16 19:39:09

@jarki
Jeżeli piszesz, że ktoś zachwala polski sprżęt, bo nie zna oferty zagranicznych firm, to chyba trochę przesadzasz. Uważasz, że krajowi producenci nie są w stanie stworzyć dobrych ciągników, maszyn, czy wszelkiego typu urządzeń? Ja uważam, iż są i liczę na to, że odniosą sukces. Ursus zaczyna w końcu wstawać z kolan i może się stać jedną z polskich firm, zdolnych do podbicia nie tylko rodzimego, ale też europejskiego, czy nawet globalnego rynku. Ktoś powie, iż są to jedynie marzenia albo nawet brednie, ale spójrzcie np. na firmę Fakro - skoro im się udało, to dlaczego innym ma się nie udać? Tym bardziej, że nie zaczynają od zera: mają markę, inżynierów, doświadczenie i właściciela, który chce ten biznes ogarnąć.

Antek35, 2012-06-16 16:22:05

chwalą bo innych nie znają
ale życzmy im powodzenia

jarki, 2012-06-04 14:20:26

Myślę, że tradycja, o której piszesz Jarki, zniknie. Zresztą nie powiedziałbym, że z tą marką było aż tak źle, jak to przedstawiasz. Znam wielu rolników, korzystających z ciągników Ursusa i zazwyczaj chwalą swój sprzęt - nawet, jeśli ma już swoje lata. Teraz jednak budowana jest nowa oferta firmy. Proponuje poczytać o modelach 11024 i 14034 (http://www.rolnik24.pl/). Producent jest na dobrej drodze do wielkiego powrotu, bo te maszyny mogą poważnie namieszać na rynku. Są dobrze zaprojektowane, wykonane z polskich elementów i zapewne będą spełniały wymóg, o którym wspomniałeś - cena/jakość zadowoli polskiego odbiorcę.

Antek35, 2012-06-03 17:36:50

w ursusie to tradycja in nowszy typ tym gorszy, oby to odmienili i CENA do JAKOŚCI

jarki, 2012-05-31 22:47:47

Ja mam 1634 i to jest kupa złomu. 1614 jest ok.

mati, 2012-05-31 17:03:23

Ursus ma wielkie szanse na powrót do pierwszej ligi wśród producentów ciągników. Jeżeli ktoś był na targach w Kielcach kilka miesięcy temu, to zapewne widział nowe ciągniki firmy. Było na co popatrzeć i jestem pewien, że jeśli utrzymają ten poziom i skupia się na marketingu, to będzie ok. Ciągniki są bardzo dobre, teraz trzeba jeszcze przekonać polskich rolników, że polski produkt wcale nie musi być gorszy od zagranicznego. Może być nawet lepszy.

Antek35, 2012-05-31 16:24:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dla mnie trochę to dziwne bo bormax to boroetanoloamina  Ta nigdy mi kaszy nie robiła (co innego solubor) często się słyszy o...

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko