PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

nie wiem czy wiecie ale naprawdę tylko niewielka część pieniędzy wydawanych na "rolnictwo" trafia do producentów rolnych tzn.rolników produkujących na rynek bo kilka proc gospodarstw produkuje większość towaru na rynku, w uproszczonym systemie dopłat chodzi tylko o to aby opóźnić postęp czyli odpływ ludności ze wsi do miast dotując nieefektywne gospodarstwa oraz posiadaczy ziemskich ,to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto to właśnie jest przyczyną kryzysu ekonomicznego gdyż państwa kapitalistyczne takie jak chiny nie mają socjalu zalewają rynki państw "socjalnych" tanim produktem przemysłu lekkiego głownie włókienniczego gdyż koszty pracy są tam zdecydowanie mniejsze ze względu brak socjalu.Taka polityka zatrzyma postęp na lata skazując regiony z rozdrobnionym rolnictwem na wegetację przy szkodzie dla budżetu.

gruber, 2011-10-26 16:07:10

Jakto która część kosztów produkcji jest niższa? Oczywiście koszt pracy!!!! pracownik na gospodarstwie urobi się tak jak ten na zachodzi, a zobaczy połowę tamtej kasy!

nie zadowolony, 2011-10-26 10:38:08

"Mamy też wciąż niższe od innych koszty produkcji ... " Przepraszam , o czym ten Pan mowi? Ktora czesc kosztow produkcji jest nizsza w Polsce? -maszyny? nawozy? śor? paliwo? nasiona?ziemia?
uwielbiam jak niby ekspert gada bajki

ppawel, 2011-10-25 19:55:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Ok dzięki, planuje dzisiaj jak się pogoda nie popsuje ale boję się dodać bór do środka na robaki.

jarki

O tej porze odpuść sobie makro składniki zwłaszcza azot Jeśli chcesz to przy cieplejsze pogodzie pokrop nieco Tanim mikro + dodatkowo bór i...

mieto35

Mógłbym jeszcze teraz przy okazji dokarmiania robaczków bo mszycy to jest ogrom , dodać nawóz npk...