PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • arszczecin 2012-03-27 10:39:21
  Jeśli zgłosiliście szkodę do koła- najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, i listem poleconym priorytetowym, to koło MA OBOWIAZEK dokonania oględzin w terminie 7 dni od daty zgłoszenia szkody, oraz ma obowiązek powiadomić poszkodowanego o terminie szacowania nie później niż na 2 dni przed ich dokonaniem, a za porozumieniem stron - w terminie krótszym. po tym terminie powinniście wystapić do właściwego sądu z wnioskiem o powołanie biegłego celem zabezpieczenia uprawy przed szkodami, z opisem że koło nie jest zainteresowane szacowaniem. Jęśli w tym roku mnie coś takiego spotka, a kół mam 3 to w przypadku najgorszego, najbardziej cwaniakowego koła papier do sądu wysyłam od razu w 8 dniu od zgloszenia. przyjedzie biegły z sądu ( PEWNIE BĘDZIE TRZEBA PROSIC SĄD O PRZYŚPIESZENIE PROCEDURY Z UWAGI NA FAKT IŻ CZAS UCIEKA ) i wszystkie szacowania odbywać się będą już bez udziału danego koła, to biegły będzie szacował, aż do szacowania ostatecznego, on będzie wyliczał , a koło płacić.
  nie bójcie się iść do sądu z kołami. co to znaczy że koło nie ma pieniędzy?? niech zbiorą składki od członków , a jak trzeba to i samochody myśliwych komornik zajmuje. czemu mamy się myśliwymi przejmować, jak nami nikt się nie przejmuje. zaraz zaczną myśliwi mówić że jak koła upadna to kto będzie płacił odszkodowania!!!! jęśli nie będzie żadne koło zainteresowane dzierżawą obwodu łowieckiego to wypłacać będzie skarb państwa, czyli wojewoda.
  pamiętajcie. zgłaszać szkodę za potwierdzeniem odbioru, na papierze, nie na gębę to raz. w 8 dniu od zgłoszenia szkody i braku odzewu ze strony koła można iść do sądu.... powodzenia, u mnie będzie tylko kukurydza także mam jeszcze chwilę urlopu od dzików hehe, ale zaraz się zacznie....
 • Adam Krzak 2011-11-15 11:40:40
  Ochronę worowadziło Państwo (Minister Środowiska) Zwierzyna łowna również i ta objęta ochroną jest własnością Skarbu Państwa. Zasada jest i powinna być jedna za szkody zwierzyny powinien odpowiadać właściciel, CZYLI SKARB PAŃSTWA, a nie właściciel gruntów. Za czyny małoletniego dziecka odpowiada rodzic a nie ktokolwiek inny.
  PORA chyba już skończyć z księżycową ekonomią i bzdurnymi prawami.
 • joki 2011-11-15 10:59:24
  Nigdy nie pomogą dla rolników, a szkody są porządne ...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!