PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nadal wciska się kit że GMO zbawi świat przed głodem a prawda jest taka że żywności może być dwa razy tyle a ludzi o połowę mniej to i tak będzie nadal 1 mld niedożywionych bo właśnie tacy ludzie którzy chcą wprowadzić GMO muszą zarabiać a utrzymując część ludzi głodnych mają zawsze zapewniony popyt .
Jeśli chce się wprowadzić GMO to tam gdzie jest potrzebne czyli w Afryce bo dziś firmy GMO mają technologie mające zastosowanie w suchym klimacie ale ich nie udostępniają .Pytanie dlaczego ?bo są tam kraje biedne które im nie zapłacą np. w RPA wprowadzono kukurydzę GMO ale tylko dlatego bo państwo jest bogatsze i zapłaciło za technologię więc okłamywanie że GMO pomoże jest połowiczne bo pomoże ale firmom posiadającym GMO .
Firmy GMO pchają się tam gdzie są pieniądze czyli Ameryka , UE i Chiny a przecież np. w UE jest nadprodukcja bo nawet dopłaca się do ugorowania więc czemu ma służyć GMO ?Tłumaczenia firm że GMO obniży koszty produkcji są tak absurdalne że aż chce się płakać bo jak znamy życie to po pierwsze koszty dziwnie spadną o tą samą wartość jaką trzeba zapłacić za technologię GMO a po drugie wprowadzenie nowej technologii zawsze skutkowało obniżeniem cen produktów rolniczych a zwiększeniem cen na półce sklepowej więc nie dziwmy się że będzie tylu zwolenników GMO bo to nie tylko wynalazcy ale także przetwórcy i handlowcy którzy zarobią krocie .

wołek, 2011-11-24 10:51:04

Polecam tez uwadze: http://www.festiwalstopgmo.pl/index.php/zobacz
co sądzą inni naukowcy na temat GMO

senkiwaka, 2011-11-23 23:22:57

Ustawodawcy znowu szykują druga próbę wprowadzenia GMO na nasze pola, tutaj możecie podpisać petycję: http://alert-box.org/petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo/
Ja podpisałem

senkiwaka, 2011-11-23 23:18:12

dosyć już tych kłamstw o wyżywieniu głodujących, o mniejszym zużyciu pestycydów o większych zyskach dla rolników. Porozmawiajcie ludzie z farmerami kanadyjskimi to dowiecie się prawdy o tej cudownej technologii. Dowiecie się czyją własnością jest ziarno które rolnik wysiewa i co grozi rolnikowi jak znajdą na jego polu rośliny z obcym genem.

robert, 2011-11-23 22:17:56

Drodzy naukowcy, badajcie sobie GMO w zamkniętych laboratoriach z zabezpieczeniami takimi jak przy materiałach wysoce niebezpiecznych( jeśli jacyś idioci dadzą wam na to pieniądze),My rolnicy już wiemy, że nie ma wyższych plonów, herbicydów zużywa się więcej , a koszty rosną .Od momentu wprowadzenia GMO nie ubyło ANI JEDNEGO głodującego.Ubyło natomiast miliony drobnych rolników, którzy zwiększyli grono aniołów(Indie) i grono bezrobotnych i grono głodujących w slumsach(Argentyna , Brazylia, Urugwaj, Paragwaj).MY ROLNICY MAMY TEGO DOŚĆ!

rolnik, 2011-11-21 16:52:55

do m: A po to się tak spinać że zostałem rolnikiem nie po to, żeby być niewolnikiem banków i koncernów chemicznych produkujących GMO.

rol-nick, 2011-11-21 14:00:46

poczytajcie sobie co ma do powiedzenia prof.Seralini doradca francuskiego rządu

jarki, 2011-11-21 13:29:11

rol-nick, naprawdę AŻ TAK zbulwersował Cię jeden komentarz? wrzuć na luz, bo na serducho przedwczesnie zejdziesz! po co się tak spinać?

m, 2011-11-21 10:53:08

anioł pański: zrób publiczna demonstrację picia Round.up skoro to takie postępowe, nowoczesne i dobre. Na zdrówko

rol-nick, 2011-11-21 10:45:31

do anioł pański: jesteś tak głupi od urodzenia, czy Ci za to płacą?
Jak do urodzenia to lecz się na nogi, bo na głowę to już za późno

rol-nick, 2011-11-21 10:34:39

Mniejsze zużycie nawozów? Gdzie i kiedy przy GMO?
Mniejsze zużycie chemii?
A słyszało towarzystwo o Darwinie i o przystosowaniu się gatunków do środowiska? Bakterie, rosliny, zwierzęta - wszystko to podlega prawom Darwina w związku z tym trzeba od 2 roku dawać 4-5 x więcej glifosatu! RR to znaczy że pryskamy pole Round.upem - świństwem totalnie palącym wszystko niż RR uprawa. Niech któryś z naukowców po garnuchu wypije Round.up tak na oczach wszystkich. Wtedy i ja uwierzę, że jest to nieszkodliwy środek.

rol-nick, 2011-11-21 10:33:09

rośliny GMO to postęp a przeciwnicy GMO to ciemnota i zacofanie.....Polacy niestety w dozej mierze nalezą do przeciwników GMO

anioł pański, 2011-11-21 09:15:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .