PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Izba Zbożowo-Paszowa, Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych to nie żadne organizacje rolnicze, tylko znani lobbyści GMO! Normalni rolnicy nie chcą GMO w Polsce. Przypominam, że rolnicy w Niemczech, Francji, Szwajcarii i innych krajach UE też nie chcieli GMO i tamtejsze rządy wprowadziły zakaz upraw GMO! Nic dziwnego, że lobby skierowało swoje wysiłki na Polskę!

marta, 2011-11-21 22:29:50

WHO przez 10 blokowała dopuszczenie do upraw ziemniaków GMO , ze względu na możliwość szerzenia się antybiotykooporności.
NOWO ustanowiona Komisja Europejska(czyli ciało nie wybierane demokratycznie, na którego skład obywatele UE nie mają żadnego wpływu) mimo negatywnej opinii WHO dopuściła ziemniaka do upraw w trzecim dniu swojego urzędowania :) DZIĘKUJEMY CI MONSANTO, BASF i SYNGENTA.

rolnik, 2011-11-21 16:27:36

Skoro Izba Zbożowo-Paszowa, Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych się pod tym podpisały to proszę aby publicznie zaprezentowały prozdrowotne stutki picia czystego Round.up.
Każdy, nawet największy ignorant wie, że to środek uśmiercający wszystko i każdego!
„Obiektywny??? przegląd wykorzystania organizmów zmodyfikowanych genetycznie w medycynie i w rolnictwie wskazuje na wynikające z tej technologii ogromne korzyści gospodarcze??? (płacenie za patentowane nasiona 5 razy więcej niż obecnie) , zdrowotne (spryskane hektolitrami Roundup) i społeczne (śmierć rolników jak w Indiach w wyniku bankructw gospodarstw). Racjonalne stosowanie nowych technologii z udziałem GMO prowadzi, zdaniem większości ekspertów (kim są Ci eksperci? Szymańczak? Przecież to zwykły de.bil nie umiejący zastosować w praktyce znanego od setek lat płodozmianu) , do znaczącego zmniejszenia energochłonności rolnictwa (ale znaczącego wzrostu kosztów) oraz do ograniczenia skutków stosowania szkodliwych środków chemicznych (Panowie wznoście toasty Roundupem przekonacie się o jego nieszkodliwości). Stanowiska te zgodne są ze stanowiskami WHO, FAO, EFSA czy też JRC (tiaa bo ich szefowie to ludzie koncernom sprzyjający)

rol-nick, 2011-11-21 14:15:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Nad ranem 17

jarki

1 godzinę temu, witch5 napisał: 11mm . Prędzej porośnie ten osypany niż zdrowa roślina kończąca wegetacje zacznie ją od nowa . Co...