PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Mimo zmian - Artykul nadal aktualny pani MALGOSI; POZDRAWIAM

SKWIERZYNA, 2016-11-30 11:07:17

cycat:niejednokrotnie ważna była wola odpowiednich służb w interpretowaniu niejednoznacznych przepisów. koniec cycatu. tak jak mówisz rolnik , chcesz sprzedać kiełbasę z jednej świni spełniać musisz wymogi jakbyś produkował 10 t/ dziennie.
@ brudas ma wiele racji. kiedyś za naszych ojcówswiniobicie, niby było w brudzie ale czy ktoś chorował,? chyba tylko dzień po swiniobiciu jak się rodzinka z miasta zjechała. a dziś? 10 plastrow wędliny z markieta- tydzień sraaaatschki.
@ mały rolnik 100 % racji
@ ojojoj co się ciskasz, przeczytaj co fan węgier pisze , zrozum to.
jeszcze raz do brudas, kurde próbowałem w niemieckiej gospodzie bimbru gruszkowego z sadu sąsiada bajka, na legalu, w polsce?
w piwnicy, na szybkiego trza pić

arszczecin, 2012-04-19 15:55:39

domagajcie się by markety musialy sprzedawać od lokalnych producentow

uda się, 2012-04-19 14:27:36

Bo ludzie wolą zapłacić więcej za 100 proc. mięsa itd. niż płacić 30 zł za 60 proc. miesa plus konserwsnty

grzes, 2012-01-30 15:12:48

LUDZIE! Najlepiej sprzedawać własne plony w agroturystyce - przebitka super i z pocałowaniem reki biorą wszystko!

Agrotyrysta, 2012-01-30 15:02:14

kolejny, który chce w Warszawie - Budapeszt :/

ojojoj, 2011-12-02 11:34:35

Trzy lata temu w miejsce automatów z napojami na Węgrzech pojawiły się mlekomaty ze świeżym i schłodzonym zimnym mlekiem z dawkowaniem do kubka, butelki lub 3-5 litrowego zbiorniczka. Właściciele tych mlekomatów "obrotowi" młodzi farmerzy-mleczarze przeważnie wygrywają przetargi na dostarczanie mleka do najbliższych placówek oświatowych i socjalnych w myśl austracko-niemieckiej zasady transport pełnego mleka i jego przetworów jest opłacalny tylko do 10 km.
Jednocześnie weszły w życie nowe ustawy dotyczące zamówień publicznych, które w sposób istotny preferują małych i średnich producentów mleka, warzyw i owoców w celu bezpośredniego dostarczania do najbliższych placówek oświatowych swoich wyrobów w ramach unijnych akcji „Szklanka mleka i owoce w szkole.” Głównym celem jest ograniczenie transportu i setek tysięcy ton opakowań oraz zwiększenie dochodów gmin.

Na zdjęciu węgierski minister rolnictwa Sándor Fazekas oraz gospodarz Sándor Bokodi, reprezentujący miejscowych producentów mleka, warzyw i owoców podczas uroczystości podpisania umowy ze szkolną stołówką w miasteczku Mány.
http://www.kormanyszovivo.hu/media/retreive_file/38181?download=true&lang=hu

Żywność ekologiczna jest kluczem do zdrowia i długowieczności człowieka. Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Polska wieś jest piękna i reprezentuje wartości, które w krajach Europy Zachodniej zanikły lub zostały zniszczone. Polska wieś to niespotykane bogactwo natury, cudowne krajobrazy i ciągle żywa kultura ludowa. Nie łatwo jest dziś ogłupić polskiego chłopa w mediach, właściwie to niemożliwe. Jest to “najzdrowsza” i najbardziej wartościowa część społeczenstwa polskiego pozbawiona swoich przedstawicieli w mediach polskich wspieranych przez największe koncerny spożywcze, farmaceutyczne i środków ochrony roślin.

Celowo niedoinformowana polska wieś żyje w erze panowania wegetujących miernot miejskich, gdzie cwaniactwo, chamstwo i okradanie chłopa jest miernikiem nowoczesności.

Popierane finansowo przez Unię Pieniężną (zwaną przez Polaków – Unia Europejska) duże obszary rolne i rolnictwo przemysłowe powoduje nieodwracalne spustoszenie przyrody i zniszczenie warstwy uprawy ziemi - leczonej chemikaliami produkowanymi przez firmy zaopatrujące apteki.

To błędne koło naszej zagłady powinniśmy traktować jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

Rolnictwo węgierskie wyprzedza nas o kilka lat , 2011-12-02 10:53:45

U nas Biurokracja i Urzędasy nas zabiojaja swoja głupotą i pazernościa. Rewizor Gogola sie im kłania...mimo upływu lat... wszystko jest u nmas nadal bardzo aktualne. Ale kto to oprócz nas to czyta? Napewno nie ci co mogliby coś zmienic na naszą korzyśc. W tym Państwie od lat panuje zasada - dołożyc przedsiębiorczemu!

Mały Rolnik, 2011-11-25 21:55:37

A goralska sliwowica - jako napoj alkoholowy -jest sprzedawana mimo zakazow
wg dawnej prastarej tradycji

Goral, 2011-11-24 10:16:31

P, Włodzimierzu Jak by pan spróbował mojej kiełbasy- lub wyrobów niby w brudzie to by pan się udławił A zresztą na tym brudzie całe pokolenia się wychowały Jedź do Niemniec tam co rolnicy przetworzą mogą sprzedać U nas niby demokracja a przepisy Stalinowskie !!!!!!!!

brudas, 2011-11-23 20:47:29

Wymogi, wymogami. A co chcesz sprzedawać kiełabsę w brudzie i bez zaświadczeń, ludzie się potrują i wtedy będzie.

wlodzimierz, 2011-11-23 19:58:16

Działalność MOL niczym nie różni się od działalności zakładu przetwórczego-skala tu nie ma nic do rzeczy , trzeba spełnić takie same wymogi jak wielkie zakłady przemysłu spożywczego.Mydlenie oczu , że może to zrobić rolnik chcący sprzedać kiełbasę ze swojej świni.

rolnik, 2011-11-23 17:01:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas