PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Europa idzie ku przepaści . Ja nie głosowałem za przystapieniem Polski do tej UNII Jewropejskiej , i ręki do tego zła nie przyłożyłem. Miałem rację jak czas pokazał. Swoją drogą ta Pana znajoma to prorok jakiś chyba. Dziwię się ,że inni się dziwią jak coś takiego UNIA budowana " na piasku" się sypie. Cud by był jakby się nie sypała. Jestem za Unią , ale nie za taka Unią , która reguluje sposób stawiania drabiny na paru stronach. Te regulacje to nic innego jak hamulce w gosspodarce . To co teraz widzimy to są skutki. I dobrze , za 2 -3 lata będziemy już to wszystko mieli za sobą . Lepszy 1 gram doświadczenia niż tona gadania.

bauer1970, 2011-11-29 09:31:39

część druga odpowiedzi dla plantatora: z kontekstu tego co pan pisze, zakładam, że żeczywiście Pana punkt widzenia jest zdecydowanie różny od punktu mojego siedzenia. Najwyraźniej jest pan zainteresowany ceną, dzisiaj czy za miesiąc w Polsce (Mazowsze czy Wielkopolska). Nie wiem czy mam rację- zawsze może pan to sprostować- ale wnioskuję z komentarza, że jest pan producentem i obecnie posiadaczem wyprodukowanej pszenicy, sfrustrowanym niska ceną. I to jest pana punkt widzenia! Natomiast wspomniany przez pana w komentarzu mój punkt siedzenia jest jak najbardziej trafny. Dlatego, że rzeczywiście siedzę sobie przed komputerem i piszę. Pisze to co widzę, próbóję ocenić wpływ czynników na zachwanie rynku, przedstawiam możliwe do realizacji scenariusze. I robie to nie subiektywnie- ale jak najbardziej obiektywnie (przynajmniej tak sądzę). Uważam, że jako obserweator rynku, niezaangażowany po którejkolwiek stronie (kupującej czy sprzedającej) jestem bardziej obiektywny niż pan jako pewnie obecnie sfrustrowany producent.

toro, 2011-11-28 22:11:59

odp. dla plantatora, w tej części dotyczy przeliczenia buszli na tony. Zasada jest bardzo prosta. Przerachowanie pszenicy i kukurydzy z buszli na tony jest ustalone dla rynków światowych i wynosi dla giełdy w Chicago: 1 buszel= 27,2 kg pszenicy, 1 buszel kukurydzy= 25,4 kg kukurydzy. Jak wiadomo jeden kontrakt na pszenice i kukurydzę na giełdzie CBOT w Chicago opiewa na 5000 buszli. Proste działanie matematyczne pozwala obliczyć, że 1 kontrakt na pszenicę w Chicago równa się 136 tonom towaru, natomiast na kukurydzę 127 ton. Natomiast notowania odbywają sie w centach za 1 buszel, z postapieniem minimalnym o 0,25 centa.Aby wyjść na cenę 1 tony, trzeba wykonać znowu proste działanie matematyczne.

toro, 2011-11-28 20:30:03

odp. dla krzyska: według ostatnich deklaracji prezesa zarządu Polskiego Rynku Terminowego SA, jeżeli zgodę KNF-u uzyskają w tym roku (o którą starają sie już ok. 1,5 roku), to ruszą z ofertą kontraktów na niektóre towary na wiosne przyszłego roku. I będziemy mieć notowania w Warszawie. Wywiad z prezesem w na ten temat ukarze się w najbliższym wydaniu magazynu "Farmer"

toro, 2011-11-28 19:24:08

Po przeczytaniu tego artykułu trzeba się głęboko zastanowić czy jest sens sprzedawać zboże, ceny przeliczając na złotówki zwyżkują . Terminy płatności się skracają ,większość magazynów jest pusta .W tej chwili lepiej mieć TOWAR NIŻ ZŁOTÓWKI CZY EURO . Podawanie faktów i komentarzy w ten sposób to jest gra na zniżkę na polskim rynku , MIMO TYCH ANALIZ ZBOŻE IDZIE POMAŁU W GÓRĘ.

chłop z wołynia, 2011-11-28 18:27:13

Panie redaktorze, mój punkt widzenia jest inny niż pana punkt siedzenia. 2/3 pana subiektywnej oceny sytuacji nie trzyma się tytułu "tydzień na giełdach terminowych". Dobrze jest wiedzieć co tam się dzieje na dalekich rynkach ale dla mnie ważne jest to po ile mogę sprzedać pszenice na mazowszu albo w wielkopolsce dziś albo za miesiąc. Jakby tutaj coś pan podpowiedział.
PS. po jakim "kursie" przelicza pan te buszle na tony metryczne

plantator, 2011-11-28 12:57:29

No ciekawe , gdzie się to zatrzyma.

bauer1970, 2011-11-28 09:27:50

W sytuacji jakiej znajduje się nasza gospodarka słabość złotego jest naszym atutem . A co do cen paliw to dużo zależy od naszego rządu [akcyza ] .Tak na marginesie to szkoda że nie ma notowań giełdowych u nas w Warszawie.

krzysiek, 2011-11-27 21:23:33

na jakim poziomie jest opór przed dalszymi spadkami cen? dwa trzy tygodnie temu po ile było, żeby rosło

marcin, 2011-11-27 20:57:19

Panie Tomku ma Pan rację,

opiem, 2011-11-27 20:50:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jak tam farmowicze na spotkaniach farmera? Ja myślałem że redakcja limuzynę dla forumowiczów przyśle, popitki, zapitki, dziewczyny. A tu...

arszczecin

Ależ napizdza snieg. W godzinę lokalne drogi padły